Wielu tegorocznych maturzystów po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu szkół zaczęło martwić się nie tylko o to, czy do czasu egzaminu dojrzałości uda się opanować sytuację, ale także o swoje przygotowanie. W obliczu szalejącego koronawirusa uczniowie mają wiele pytań dotyczących egzaminu, który może zaważyć na życiu wielu z nich.
Maturzyści chcą dostać się do wymarzonych uczelni, a do tego niezbędna jest dobrze zdana matura. Tymczasem zamknięte szkoły sprawiają, że wielu z nich nie jest w stanie uczyć się do egzaminu i odpowiednio przygotować bez możliwości pracy z nauczycielem. Właśnie dlatego młodzież martwi się o swoje wyniki z egzaminu. Czy mają się czym martwić?

Matura screen Dziennik.pl
Matura screen Dziennik.pl

Kryteria oceniania matury 2020. Czy będą jakieś zmiany?

Jak czytamy na portalu Wirtualna Polska, wielu maturzystów zastanawiało się nad tym, jak ocenione zostaną ich egzaminy. Do sprawy odniósł się sam minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Jak powiedział minister, kryteria oceniania pozostaną bez zmian.
Przy każdym egzaminie występuje stres. Nie widzę potrzeby, aby nagle zmieniać sposób oceniania uczniów – cytuje Dariusza Piontkowskiego "Wirtualna Polska".
Ponadto Piontkowsski zapewnił, że wszystkie egzaminy zostaną ocenione sprawiedliwie.

Matura 2020. O czym tzrebba pamiętać?

obowiązek zakrywania ust i nosa
1,5-metrowy odstęp między ławkami

obowiązek dezynfekcji ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie

każdy ze zdających musi posiadać osobiste przybory typu cyrkiel, ołówek, długopis itp.

Matura. Źródło: interia.pl
Matura. Źródło: interia.pl
Matura. Źródło: interia.pl

Portal „Życie” informował: NIESAMOWITA HISTORIA POLSKIEJ STYGMATYCZKI. MIAŁA DAR PRZEWIDYWANIA PRYSZŁOŚCI I UZDRAWIANIA, CZĘSTO ROZMAWIAŁA Z DUCHAMI

Przypomnij sobie: BÓG ZOSTAWIŁ NAM SIEBIE POD POSTACIĄ CHLEBA. JEDEN CZŁOWIEK WYTŁUMACZYŁ DLACZEGO