Logiczne wydaje się sadzenie pomidorów obok ziemniaków, ponieważ należą one do tej samej rodziny. Sadzenie pomidorów w pobliżu ziemniaków jest w porządku. Słowo operacyjne brzmi tutaj „blisko”. Jak podaje "Pikio", sadzenie tych roślin obok siebie nie jest dobrym pomysłem.

Czy potrafisz sadzić pomidory z ziemniakami?

Ponieważ zarówno pomidory, jak i ziemniaki należą do tej samej rodziny, są one również podatne na niektóre z tych samych chorób. Tymi roślinami żywią się grzyby, które powodują więdnięcie. Fusarium i Verticillium rozprzestrzeniają się w glebie.

YT

Choroby uniemożliwiają roślinom wykorzystanie wody, powodując więdnięcie liści i śmierć. Jeśli jedna roślina zachoruje na którąkolwiek z chorób, szanse są duże, a druga też, szczególnie jeśli są blisko siebie. Unikaj sadzenia pomidorów w glebie, która była wcześniej zaszczepiona ziemniakami, papryką lub bakłażanem.

Nie sadzić ziemniaków tam, gdzie były pomidory, papryka lub bakłażany

Usuń i zniszcz wszystkie zarażone plony, aby nie mogły ponownie zainfekować nowych upraw. Poszukaj odmian odpornych na choroby grzybowe zarówno pomidorów, jak i ziemniaków przed rozważeniem sadzenia pomidorów i ziemniaków razem.

YT

Ponownie, odnosząc się do „blisko” w sadzeniu pomidorów w pobliżu ziemniaków - upewnij się, że obie uprawy mają odpowiednią przestrzeń między sobą. Dobra odległość: 3 metry między pomidorami a ziemniakami jest dobrą regułą.

Ćwicz także płodozmian, aby zapewnić zdrowe plony przy uprawie pomidorów obok ziemniaków. Płodozmian powinien być standardową praktyką dla wszystkich ogrodników, aby zapobiec krzyżowemu zakażeniu i rozprzestrzenianiu się chorób.

Podczas uprawy pomidorów z ziemniakami używaj nowego organicznego kompostu i gleby, aby zmniejszyć ryzyko dzielenia się chorobami.

Jak sobie radzisz w uprawie pomidorów i ziemniaków?

O tym pisaliśmy: Historia osoby, która powróciła do ​​życia. Ujawnia to, co zobaczyła „po drugiej stronie”

Zerknij tutaj: Niepokojące wieści ze Śląska. Rośnie liczba zakażeń wśród górników