Bez względu na to, co wierzysz w życie pozagrobowe (lub jego brak), nie można zaprzeczyć, że wiele osób twierdziło, że widzi wizje lub doświadczenia poza ciałem po zatrzymaniu ich serc.

Jaka jest prawda?

YT

Sceptycy mogą je zetrzeć w pył, ale naukowcy odkryli, że większość doświadczeń z pogranicza śmierci ma zwykle wspólne tematy: uczucie opuszczenia lub powrotu do ciała, poczucie spokoju, jasne światło i spotkania z duchami lub ludźmi.

W rzeczywistości leczenie jest teraz wystarczająco dobre, ponieważ istnieje różnica między śmiercią kliniczną (brak oddechu lub tętna, ale nadal można reanimować), a śmiercią biologiczną ( faktycznie martwą). Nawet cynicy mogą odczuwać dreszcze, słysząc o tych nieziemskich wizjach od ludzi, którzy byli klinicznie martwi lub blisko nich.

„Najbardziej chwalebne uczucie”

YT

W 1994 r. Chirurg ortopeda Tony Cicoria zadzwonił do swojej mamy z automatu telefonicznego podczas wycieczki po domku nad jeziorem. Rozłączyli się, ale nadal miał telefon w dłoni, gdy ujrzał niebieski błysk.

Nie zdawał sobie sprawy, że nadciąga burza z piorunami. Czuł, jak jego ciało odlatuje do tyłu - a potem, myląco, do przodu. Cicoria odwrócił się i zobaczył swoje ciało leżące na ziemi. „Nie żyję” - pomyślał . Bez żalu. Bez ekstazy. Po prostu fakt.

Po zobaczeniu, jak kobieta rozpoczyna resuscytację, Cicoria ruszył dalej, unosząc się po schodach i widząc, jak jego dzieci malują twarze i zdał sobie sprawę, że wszystko będzie dobrze.

„Potem otoczyło mnie niebieskawo-białe światło… ogromne poczucie dobrobytu i spokoju” - powiedział lokalnym mediom. „Najwyższe i najniższe punkty mojego życia ścigały się przeze mnie. Miałem wrażenie, że przyspieszam, jestem nakreślony… Była prędkość i kierunek. Potem, jak mówiłem sobie:„ To jest najbardziej chwalebne uczucie, jakie kiedykolwiek miałem „… Bum! Wróciłem”.

YT

Lekarz, który ożywił Cicorię przyznał, że po tym wszystkim usłyszał od pacjenta, że ogarnęła go potrzeba grania i pisania muzyki fortepianowej.

Co o tym sądzisz?

O tym pisaliśmy: Burze magnetyczne w czerwcu 2020 roku. Prognoza miesięczna

Zerknij tutaj: Co się stało z zaginionym Piotrem N.? Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu nastolatka. Do akcji wkracza Rutkowski