Kiedy w czerwcu 2020 r. spodziewane są burze magnetyczne? Przeczytaj prognozę fluktuacji geomagnetycznych na czerwiec w naszym artykule.

Tradycyjnie lato kojarzy się z aktywacją Słońca we wszystkich jego przejawach w porównaniu z innymi porami roku - zarówno pod względem temperatury, jak i wybuchów geomagnetycznych.

Spieszymy jednak z przyjemną prognozą sytuacji geomagnetycznej na czerwiec 2020: początek tego lata zapowiada całkowity spokój w sile przejawu aktywności słonecznej.

Znając prognozę sztormów magnetycznych, ludzie zależni od pogody będą w pewnym stopniu mogli chronić się przed negatywnymi skutkami słońca i być przygotowani na ewentualne pogorszenie samopoczucia w okresie zaburzeń geomagnetycznych.

Czerwiec obiecuje stosunkowo spokojne zachowanie Słońca i niewielką liczbę wybuchów magnetycznych w ciągu miesiąca.

Niewielkie fluktuacje magnetyczne w czerwcu są możliwe w dniach 8 i 9.

W czerwcu nie przewiduje się większych burz magnetycznych.

Należy pamiętać, że środowisko geomagnetyczne może być zmienne, dlatego należy postępować zgodnie z prognozami burz magnetycznych, które okresowo aktualizujemy.

Jak uchronić się przed skutkami burz magnetycznych

W okresie silnych burz magnetycznych nawet zdrowy człowiek może odczuwać ból głowy, zmęczenie i złe samopoczucie, a także nieuzasadniony spadek nastroju. Co więcej, ludzie zależni od zmian pogody kosmicznej wyraźniej odczuwają nawet nieznaczne wybuchy aktywności słonecznej.

Podczas burz magnetycznych ciało szczególnie wrażliwych osób reaguje ostrzej i boleśniej: układ sercowo-naczyniowy jest zaburzony, choroby przewlekłe pogarszają się, ciśnienie krwi i poziom adrenaliny we krwi mogą wzrosnąć, pojawiają się lęki i niepokój.

Aby uniknąć negatywnych skutków słońca podczas burz magnetycznych, lekarze zalecają, aby nie obciążać się nadmierną pracą fizyczną, bardziej odpoczywać, unikać stresujących sytuacji, a także utrzymywać odpowiednią dietę i przestrzegać reżimu wodnego.

Ponadto podczas burzy magnetycznej należy ograniczyć długotrwałe przebywanie na otwartym słońcu, unikać ruchów na duże odległości i zabrać ze sobą niezbędne leki.

Przypomnij sobie o… JANUSZ KORWIN MIKKE PRZYŁAPANY NA PLAŻY. DZIWNE ZACHOWANIE ZNANEGO POLITYKA PRZYKUŁO UWAGĘ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… LECH WAŁĘSA PONOWNIE WZBUDZIŁ SPORO KONTROWERSJI. CO TYM RAZEM JEST POWODEM ZŁOŚLIWYCH KOMENTARZY