Niewiele wiosennych kwiatów jest tak uroczych, jak kwitnąca, pachnąca konwalia.Te leśne kwiaty pochodzą z Eurazji, ale stały się bardzo popularnymi roślinami krajobrazowymi w Ameryce Północnej i wielu innych regionach.

Drugie oblicze konwalii

YT

Jednak za ich słodkim wyglądem zewnętrznym i przyjemnym zapachem kryje się potencjalny czarny charakter. Czy konwalia jest bezpieczna dla ogrodów? Toksyczność konwalii sprawia, że ​​przebywanie w pobliżu dzieci i zwierząt domowych jest niebezpieczne. Roślina jest tak niebezpieczna, że ​​spożycie może doprowadzić do podróży na izbę przyjęć lub w rzadkich przypadkach do śmierci.

Ta roślina i jej cebulka zawierają glikozydy nasercowe, toksynę, która może powodować wymioty i zagrażające życiu problemy z sercem. Może to prowadzić do długotrwałych, trwałych uszkodzeń u zwierząt, w tym zmian rytmu pracy serca i rytmu serca. Większość małych połknięć spowoduje rozstrój żołądka, a większe połknięcia powodują większy niepokój.

YT

Konwalie i ich trujące właściwości były niegryś wykorzystywane przez niektórych ludzi w bardzo niecnych i brutalnych czynów. Trudno zatem uwierzyć w to, jak szkodliwa może być ta śliczna, pachąca i drobna roślinka. Jeśli zatem zamierzasz skomponować bukiet kwiatów dla bliskiej ci osoby, zrezygnuj z konwalii, której każdy skrawek zawiera truciznę.

Przypomnij sobie o… JANUSZ KORWIN MIKKE PRZYŁAPANY NA PLAŻY. DZIWNE ZACHOWANIE ZNANEGO POLITYKA PRZYKUŁO UWAGĘ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI