Jednak ta przydatna przyprawa jest nie tylko przydatna w gotowaniu. Sprawdź, czy masz wystarczająco dużo cynamonu w domu? W końcu za jego pomocą możesz najlepiej nawozić kwiaty w pomieszczeniach, aby stały się jeszcze bardziej wspaniałe i eleganckie. Dowiedz się, jak to zrobić, czytając ten artykuł.

Zastosowanie cynamonu do kwiatów w pomieszczeniach

1. Rośliny domowe są delikatniejsze i wrażliwe w porównaniu do uprawy w środowisku naturalnym. Tylko przy wystarczającej ilości uwagi, która polega przede wszystkim na karmieniu i nawożeniu, mieszkańcy parapetów zachwycą swoich właścicieli bujnym kwitnieniem, prawidłowym wzrostem i zdrowym wyglądem.

2. Raz w miesiącu wystarczy wlać pół łyżeczki proszku cynamonowego na glebę do doniczki (objętość 1,5-2 litry), a następnie podlewać jak zwykle, aby roślina domowa nie była podatna na choroby zakaźne i grzybicze.

3. Osłabione rośliny, które prawie nie przetrwały zimowania, można karmić, wykonując wgłębienia wzdłuż obwodu doniczki (ostrożnie, aby nie uszkodzić korzeni) i wlać roztwór przygotowanego roztworu do każdej łyżki stołowej. Aby to zrobić, łyżkę proszku cynamonowego rozpuszcza się w litrze ciepłej wody i pozostawia do zaparzenia na jeden dzień na słońcu.

4. Podczas przesadzania nie zaszkodzi posypać korzenie rośliny proszkiem i włożyć dwie łyżki cynamonu do doniczki na samym dole. Cynamon — naturalny środek grzybobójczy Pyszny aromat cynamonu, powodujący przyjemne skojarzenia u ludzi, jest bardzo nielubiany przez mrówki i muszki. Jeśli posypiesz glebę roślinami wybranymi przez owady, ominą ją.

Substancje, które tworzą przyprawę, niszczą czynniki wywołujące choroby grzybowe na roślinach domowych. Jeśli zauważysz ślady grzyba lub pleśni na roślinie, zmień glebę w doniczce i posyp ją cynamonem.

Za jego pomocą oczyściszsz części rośliny, na których znaleziono patogen. W ten sam sposób możesz uprawiać ziemię w ogrodzie lub w szklarni. Przyprawa zatrzyma wzrost i rozmnażanie grzybów. Często zdarza się, że zasiane nasiona lub sadzone sadzonki dosłownie atakuje pleśń.

Jeśli podczas siewu dodasz trochę proszku do rowka do sadzenia, a podczas sadzenia sadzonek — do otworu, możesz chronić swoje rośliny. Jako stymulant tworzenia korzeni, proszek może również pomóc w ukorzenianiu się sadzonek.

Jeśli zdecydujesz się sadzić sadzonki do ukorzenienia, a pod ręką nie było stymulatora korzeni, to nie ma znaczenia. Posyp mokre sadzonki przyprawami i posadź w ziemi. Zapewnia się ukorzenienie, ponieważ cynamon ma silny efekt stymulujący. Jeśli musisz sadzić sadzonki, aby uniknąć problemów z przetrwaniem, przygotuj potężny stymulator wzrostu roślin.

Będziesz potrzebować:

  • 4 tabletki kwasu acetylosalicylowego;
  • 2 łyżki mielonego cynamonu;
  • litr osiadłej wody.

Zmiel aspirynę, dodaj przyprawy, napełnij wodą, zamieszaj i odstaw na noc. Rano umieść sadzonki w przygotowanym naparze na 1,5-2 godziny i posadź jak zwykle. Jeśli masz sadzonki z otwartym systemem korzeniowym, posadź korzenie w naparze aspirynowo-cynamonowym przez dwie godziny przed sadzeniem.

Jeśli sadzonki znajdują się w indywidualnych pojemnikach, to dla każdej rośliny na półtorej godziny przed posadzeniem, wlej 2-3 łyżki naparu pod korzeń. Wlać pozostały produkt na podłoże ogrodowe.

Cynamon do leczenia uszkodzeń roślin Podczas przycinania, usuwania szczepek lub odchwaszczania w ogrodzie, lub przesadzania i przycinania roślin domowych rośliny uprawne mogą zostać przypadkowo uszkodzone.

Jeśli masz tę irytującą niedogodność, posyp cynamonem po roślinie. Nie tylko nie pozwala na rozwój patogenów w ranie, ale także stymuluje gojenie się tkanek. Rozrzucona na podłożu ogrodowym, w szklarni i na powierzchni ziemi w doniczce, przyprawa zamorska nie tylko ochroni rośliny przed chorobami, ale jej delikatny aromat odstraszy niechciane owady.

Przypomnij sobie o… MARYLA RODOWICZ MA NOWY SAMOCHÓD. POTRZEBOWAŁA GO PO TYM, JAK POPRZEDNIE ZABRAŁ JEJ MĄŻ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI