Choć większość z nas myje niemalże wszystkie produkty przed ich podaniem czy przygotowaniem, okazuje się, że w niektórych przypadkach to błąd. Zobacz, których produktów absolutnie nie wolno myć!

Myjąc pewne produkty, pryskająca przy tym woda potrafi zachlapać lezące obok naczynia takie jak miseczki, deski do krojenia czy też sztućce i noże. W ten sposób bakterie, których względnie pozbywasz się z jedzenia, lądują na znajdujących się obok przedmiotach, na których następnie rozwijają się, co może spowodować m.in. zatrucie pokarmowe.

Mięso

Przed przyrządzeniem potrawy wielu z nas myje mięso. Jak się jednak okazuje, skutki jego mycia mogą nieść za sobą niekorzystne dla zdrowia skutki. Jakie?

Jak się okazuje, mycie mięsa przed spożyciem, które dotąd z pewnością uważałeś za prawidłowy krok, który pomoże pozbyć się z mięsa bakterii, może przynieść niekorzystne dla naszego organizmu skutki.

Ryby

Świeże ryby także nie wymagają mycia, Wystarczy w zupełności obróbka termiczna jaką jest pieczenie lub smażenie.

Mycie ryby screen:Onet kobieta
Mycie ryby screen:Onet kobieta
Mycie ryby screen:Onet kobieta

Mix sałat

Gotowe mieszanki sałat, pakowane w plastikowe torebki, są już wcześniej umyte, dlatego nie pa potrzeby ich ponownego mycia przed przyrządzeniem.

Sałaty fot. fripik
Sałaty fot. fripik
Sałaty fot. fripik

Grzyby

Grzyby to produkty, które podczas kontaktu z wodą tracą swoją pierwotną konsystencję. Jak twierdzą prawdziwi grzybiarze, traktowanie ich wodą powoduje to, że grzyby tracą prawdziwy smak oraz odpowiednią „chrupkość”.

Grzyby screen: beszamel.pl
Grzyby screen: beszamel.pl

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA