Truskawki są jednymi z najpopularniejszych owoców w Polsce. Chętnie sięgamy po nie wtedy, gdy nadchodzi sezon, kupując całe koszyczki, a także poza sezonem – korzystając z mrożonek.

Truskawki. Źródło: gazetakrakowska.pl
Truskawki. Źródło: gazetakrakowska.pl
Truskawki. Źródło: gazetakrakowska.pl

Część Polaków posiada ogromne uprawy truskawek, inni hodują je specjalnie do własnego spożycia w ogródku, a jeszcze inni nie decydują się na własne uprawy – czasami ze względu na brak czasu, niekiedy chodzi o finanse, w jeszcze innym przypadku – o brak miejsca.

W Polsce pojawiły się już pierwsze truskawki. Zobacz, jak sprawdzić czy zakupione truskawki nie są robaczywe.

Truskawki, jak każdy owoc, mogą być robaczywe. O tym problemie zdecydowała się opowiedzieć Krista Torres, która opublikowała na swoim Instagramie filmik, na którym to oczyszcza swoje truskawki. To właśnie podczas ich mycia, na powierzchni owocu pokazały się białe robale.

Internauci, którzy oglądali relacje znanej tiktokerki, postanowili podzielić się z nią swoimi sprawdzonymi sposobami na walkę ze szkodnikami.

Jak czytamy na "Daily Mail”, truskawki należy myc w słonej wodzie. Najlepiej dodać także do wody ocet, który skutecznie oczyści owoc z każdego paskudztwa. Owoce powinny być moczone w mieszance przez minimum 30 minut.

Przypomnij sobie o… DAGMARA KAŹMIERSKA ZALICZYŁA SPORĄ WPADKĘ. WYGADAŁA JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH SEKRETÓW, CO NA TO JEJ PRZYJACIÓŁKA EDZIA

Portal Życie pisał również o… NAJBIEDNIEJSZY EMERYT W POLSCE OTRZYMUJE TYLKO 2 GROSZE MIESIĘCZNIE Z ZUS. JAKI JEST POWÓD TAK NISKICH ŚWIADCZEŃ