Storczyki zaliczają się do najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych. Aby kwitły jak najdłużej, potrzebują jednak odpowiedniej pielęgnacji.

Gdy odpowiednio dba się o te kwiaty, kwitną niemal przez cały rok. Potrzebują jedynie krótkiej przerwy i wypuszczą kwiaty od nowa.

Orchidee, inaczej storczyki, pochodzą z dżungli, gdzie rosną w koronach tropikalnych drzew. Świetnie sprawdzają się jako rośliny domowe, ponieważ są niezwykle okazałe.

Istnieją tysiące odmian storczyków. Najczęściej spotykany jest falenopsis. Wygląda zjawiskowo, kiedy ma wiele kwiatów.

Storczyki. Źródło: Youtube
Storczyki. Źródło: Youtube
Storczyki. Źródło: Youtube

Sposoby na to, by storczyki pięknie kwitły

Przyjrzyjmy się odpowiedniej pielęgnacji storczyków. Ze względu na popularność tych kwiatów część sposobów jest już powszechnie znana, jednak część z nas dalej szuka metod, które pozwolą wyglądać orchideom jeszcze lepiej.

Jak podaje portal Styl.pl, należy skupić się nie tylko na odpowiednim podlewaniu tych roślin, lecz także spełnieniu ich innych potrzeb, m.in. zapewnieniu im jak najlepszych warunków. Jak to zrobić?

Pamiętajmy, że storczyki nie przepadają za zbyt dużymi ilościami słońca. Zdecydowanie nie nadają się do postawienia na parapecie od strony południowej.

Lepiej zapewnić im światło rozproszone. Należy pamiętać także o odpowiedniej częstotliwości podlewania – to znaczy wtedy, gdy ich podłoże będzie przesuszone. Zazwyczaj jest to około raz w tygodniu.

Storczyki. Źródło: Youtube
Storczyki. Źródło: Youtube
Storczyki. Źródło: Youtube

Co ważne, woda nie powinna znajdować się przez cały czas na podstawce. W innym wypadku orchidee już niedługo mogą mieć problemy z gnijącymi korzeniami.

Gdy marzy nam się, by storczyki kwitły ponownie, warto dać im chwilę odpoczynku. Najlepiej zadziała wyniesienie doniczki do chłodnego pomieszczenia na 6 tygodni (świetnie sprawdzą się choćby piwnice) i podlewanie co trzy tygodnie.

Przypomnij sobie o… MONIKA Z LEGNICY ZOSTAŁA SPRZEDANA 25 LAT TEMU? MAMA DZIEWCZYNKI OPOWIADA O NOWYCH FAKTACH

Jak informował portal Życie: CZY ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH WZROŚNIE DO OBIECANEJ KWOTY? NIEUSTANNIE TRWAJĄ ROZMOWY NA TEN TEMAT

Portal Życie pisał również o… SZYKUJE SIĘ PRAWDZIWA PRZEMIANA W ŻYCIU PRYWATNYM JAROSŁAWA BIENIUKA! CHODZĄ SŁUCHY, ŻE ZAMIERZA SIĘ OŻENIĆ