Tuje są jednymi z najpopularniejszych roślin, które można spotkać w ogrodach Polaków. Żywotniki te są bardzo łatwe i niezbyt wymagające w uprawie. Idealnie sprawdzają się jako żywopłoty, które wypełniają lukę między oczkami ogrodzenia, dzięki czemu chronią nas przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Jak uprawiać tuje?

Tuje powinny znaleźć się na nasłonecznionym i i nie nastawionym na działania wiatru miejscu. Tuje rosną praktycznie na każdej glebie potrafią urosnąć nawet na kwaśnej, wapiennej i piaszczysto gliniastej glebie.

Tuje fot. YouTube
Tuje fot. YouTube
Tuje fot. YouTube

Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji to jest ich podlewanie. Jest to bardzo ważny proces, który odgrywa ogromną rolę szczególnie w pierwszym roku od posadzenia tui. Jeśli roślina nie będzie miała odpowiedniego dostępu do wody, znacznie zmniejszy się jej odporność na choroby oraz zacznie brązowieć. Tui należy podawać często i bardzo obficie. Należy pamiętać, aby podlewać tuje tuż przy zlewie, oblewanie jej gałązek może wywoływać choroby. Warto obłożyć ziemię wokół tiu korą, która pozwoli na zatrzymanie wilgoci.

W pielęgnacji tui należy także pamiętać o jej przycinaniu. Najlepiej robić to w okresie wiosenno-letnim. Po raz pierwszy powinniśmy przyciąć tuje rok po jej posadzeniu. Tuje należy także nawozić. Dostępne w sklepach nawozy idealnie poprawią kondycję rośliny. Należy jednak zwrócić uwagę na ich skład. Idealnie nadadzą się te, które zawierają spora ilość fosforu i potasu oraz azotu.

Tuje fot. YouTube
Tuje fot. YouTube
Tuje fot. YouTube

Przypomnij sobie o…DANIEL OLBRYCHSKI DWUKROTNIE BRAŁ UDZIAŁ W AUDIENCJI U JANA PAWŁA II. SYN AKTORA ZAWDZIĘCZA PAPIEŻOWI ŻYCIE. CO SIĘ WYDARZYŁO

Jak informował portal Życie: JEDNA Z NAJPIĘKNIEJSZYCH POLSKICH AKTOREK NIE MIAŁA ŁATWEGO ŻYCIA. TERESA IŻEWSKA MOCNO ODCZUŁA SKUTKI SWOICH SŁÓW