Daniel Olbrychski to znany i ceniony aktor. Dziś 75-letni gwiazdor po setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II wspomina cudowne wydarzenia, które miały miejsce po papieskiej audiencji.

Niezwykłe wydarzenia po audiencji u papieża

Daniel Olbrychski przez wiele lat zmagał się z nałogiem. Pewnego razu on oraz jego syn, Rafał, wybrali się na audiencję papieża, Jana Pawła II.

Jak podaje Pomponik, zdaniem Daniela Olbrychskiego to właśnie ona odmieniła życia obu mężczyzn. Co takiego wydarzyło się podczas spotkania z papieżem?

W 1986 roku Daniel Olbrychski pracował nad jednym z filmów, do którego zdjęcia odbywały się w Niemczech. Wtem dowiedział się, że jego syn, Rafał, trafił do szpitala, gdyż ma ropne zapalenie opon mózgowych.

„Rafał miał wtedy 15 lat. Przez telefon usłyszałem, że jest na krawędzi życia, w stanie agonalnym” – wspomina mężczyzna.

Daniel Olbrychski niezwykle martwił się o zdrowie i życie Rafała, jednak nie mógł wrócić do kraju, więc swoje nadzieje pokładał w modlitwie. Jakiś czas później synowi aktora udało się wygrać walkę z chorobą.

Podczas rekonwalescencji Rafała Daniel Olbrychski wpadł na pomysł wyjazdu do Rzymu i zabrał ze sobą syna. Na miejscu opowiedział Janowi Pawłowi II, co się wydarzyło, a papież dotknął głowy Rafała i z zamkniętymi oczami w pełnym skupieniu zaczął się modlić.

„Rafał był słabowitym dzieckiem, a od tego czasu właściwie już więcej nie chorował” – wspomina aktor.

Wcześniej spotkał papieża w 1981 roku, gdy wziął udział w pielgrzymce do Rzymu. Był na niej z Wojciechem Pszoniakiem i Andrzejem Sewerynem, a po mszy spotkali się z Janem Pawłem II.

Aktor twierdzi, że to właśnie dzięki papieżowi udało mu się pokonać nałóg nikotynowy. Wszystko przez to, że po śmierci Jana Pawła II zorientował się, jak dużo papierosów pali, zrezygnował również z alkoholu.

Przypomnij sobie o… OJCIEC PIO PRZEPOWIEDZIAŁ PAPIEŻOWI JANOWI PAWŁOWI II KLUCZOWE WYDARZENIE W JEGO ŻYCIU. TAJEMNICZA PRZEPOWIEDNIA UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE DOPIERO TERAZ

Jak informował portal Życie: ŁUKASZ SZUMOWSKI. JEGO OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE ZAINTERESOWAŁO OPINIĘ PUBLICZNĄ. W CZYM TKWI PROBLEM?

Portal Życie pisał również o… MATEUSZ MORAWIECKI PRZEPOWIEDZIAŁ PRZYSZŁOŚĆ POLSKI W NAJBLIŻSZYCH MIESIĄCACH. JEGO SŁOWA NIE SPODOBAJĄ SIĘ MILIONOM POLAKÓW