Jak donosi "Fakt", minister w swoim oświadczeniu majątkowym nie uwzględnił tych informacji, gdyż ze swoją małżonką mają rozdzielność majątkową.

Opinia publiczna ostrzy zęby na ministra Szumowskiego

Fakt

Fakt od pewnego czasu przeczesuje czeluści dokumentów w posukiwaniu informacji na temat stanu majątkowego Łukasza Szumowskiego. Jak ustalił portal, świetnie prosperująca firma Marcina Szumowskiego, uzyskała z publicznej kasy 74 mln złotych między 2017 rokiem, a 2020 rokiem. Minister zdrowia zaprzecza, jakoby między ogromem sukcesu firmy jego brata, a jego karierą polityczną były jakiekolwiek powiązania.

Z współwłaściciela firmy do ministra zdrowia

Twitter

Jak ustaliły media, Łukasz Szumowski, zanim rozpoczął karierę polityczną, był współwłaścicielem firmy, która była z kolei wspólnikiem firmy OncoArendi. W chwili, gdy Łukasz Szumowski zają się ministrowaniem, jego udziały w firmie przygarnęła jego żona Anna, która nadal działa w obszarze działalności ogromnej firmy biotechnologicznej.

Zerknij: Czy maseczki sprowadzone z Chin to ogromne oszustwo? Całą sprawą zajęła się warszawska prokuratura

Co pokazały analizy: Czy Łukasz Szumowski nadużywa swojego stanowiska? Są najnowsze analizy działalności ministra zdrowia