Jak się okazuje, rozpoczęto śledztwo w sprawie maseczek sprowadzonych do naszego kraju z Chin. Wszystko możliwe, że osoby odpowiedzialne za ich zakup dopuściły się dużego oszustwa.

Rozpoczęło się śledztwo w sprawie maseczek z Chin!

Badania jakości maseczek sprowadzonych z Chin, które zostały przeprowadzone przez jeden z polskich instytutów, jednoznacznie wykazały, że nie spełniają one żadnych wymogów narzuconych przez WHO. Co za tym idzie, noszące je osoby nie są w żaden sposób chronione przed zakażeniem koronawirusem.

Jak się jednak okazuje, kilku kontrahentów, którzy byli odpowiedzialni za sprowadzenie maseczek do naszego kraju nie zamierza oddać zarobionych pieniędzy. Czy mamy więc do czynienia z oszustwem na ogromną skalę?

Jak donosi serwis TVP INFO już w ubiegły wtorek prokuratura w Warszawie otrzymała zawiadomienie o całej sprawie prosto z Ministerstwa Zdrowia. Śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności wydarzeń zostało rozpoczęte natychmiast!

– Śledztwo ostało wszczęte w sprawie wyłudzenia mienia wielkiej wartości w związku ze sprzedażą maseczek ochronnych, czyli mówiąc wprost, postępowanie dotyczy oszustwa – poinformowała rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej – prokurator Mirosława Chyr.

Łukasz Szumowski / screen You Tube

Oszustów czeka kara!

Jak się okazuje, za tego typu oszustwo osoby, które się go dopuściły mogą spędzić w więzieniu aż 10 lat!

TVP INFO donosi, że aby sprzedać maseczki kontrahenci posłużyli się fałszywym certyfikatem ICR Polska.

Głos na temat całej sprawy zabrał, w ubiegłą środę, także minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewniał on wtedy, że Ministerstwo Zdrowia zawiadomiło już o całej sprawie prokuraturę.

– W związku z tym, że nie uzyskaliśmy deklaracji o zwrocie towaru spełniającego normy bądź gotówki, wysłaliśmy zawiadomienie do prokuratury w sprawie maseczek, które nie spełniają norm – powiedział Łukasz Szumowski.

Pozostaje nam zatem czekać na rozwiązanie całej sprawy. Kolejne informacje o postępowaniu na pewno pojawią się już niedługo w mediach.

Jak nosić maseczki? / You Tube The Guardian

Przypomnij sobie o… ŁUKASZ SZUMOWSKI W MOCNYCH SŁOWACH O ZAKUPIE MASECZEK: "KUPILIBYŚMY NAWET OD DIABŁA"

Jak informował portal Życie: NA ŚWIECIE POJAWIĄ SIĘ KOLEJNE PANDEMIE, MOGĄ BYĆ GORSZE NIŻ KORONAWIRUS. JAK TEMU ZAPOBIEC

Portal Życie pisał również o… NAJSTARSZA POLSKA, KTÓRA WYGRAŁA Z KORONAWIRUSEM. MA 103 LATA. JAK JEJ SIĘ TO UDAŁO