Pandemia koronawirusa sieje coraz większe żniwo w Polsce oraz na całym świecie. Wielu z nas boi się kontaktów z innymi, by nie ulec zarażeniu, gdyż przy powikłaniach może doprowadzić ono nawet do śmierci.

W grupie najwyższego ryzyka znajdują się osoby z różnymi schorzeniami, m.in. płuc, a także osoby starsze. To właśnie wśród nich śmiertelność jest najwyższa i to one powinny szczególnie mieć się na baczności.

Okazuje się jednak, że życie pisze różne scenariusze – seniorzy o silnym organizmie i objęci odpowiednią opieką lekarską oraz leczeniem mogą wyjść z tego cało. Ta kobieta jest jednym z przykładów.

103-latka wygrała z koronawirusem. Źródło: fakt.pl
103-latka wygrała z koronawirusem. Źródło: fakt.pl
103-latka wygrała z koronawirusem. Źródło: fakt.pl

103-letnia Polka, która pokonała koronawirusa

Pani Teresa Wójcik ma 103 lata. Seniorka przed trzema tygodniami trafiła do szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu, w woj. opolskim, z symptomami zarażenia koronawirusem.

Obawy medyków potwierdził wykonany wtedy test. Mieszkanka Domu Spokojnej Starości w Kościelisku była zakażona.

W niedzielę wykonano kolejny test – tym razem wykazał, że udało się zwalczyć koronawirusa w raptem trzy tygodnie. Jak tego dokonano?

- Przebieg choroby u pani Teresy był dosyć łagodny – opowiadał zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych, Jacek Mazur.

- Pacjentka przeżywa dość znacznie samą izolację, dlatego że cała ta choroba związana jest z pobytem w czterech, w sumie niewielkich, ścianach sali. Osoba w tak słusznym wieku nie korzysta już ze zdobyczy techniki typu komórka, komputer, telewizja, radio, więc dla niej najtrudniejsze jest ograniczenie związane z tak dużą izolacją.

"Nasza 103-letnia pacjentka pokonała koronawirusa! Właśnie otrzymaliśmy wynik drugiego testu – wynik negatywny. To...

Gepostet von Gość Niedzielny am Sonntag, 17. Mai 2020

Pani Teresa we wrześniu skończy 104 lata. Seniorka ma wielkie szczęście, że udało jej się pokonać SARS-CoV-2. Kluczem do zdrowia okazała się fachowa opieka lekarska.

Teraz kobieta została najstarszym ozdrowieńcem w Polsce. Wcześniej rekord należał do pana Stanisława Bigosa, który ma 100 lat.

Przypomnij sobie o… EVA MINGE POKAZAŁA ARCHIWALNE ZDJĘCIA Z MŁODOŚCI. CIĘŻKO UWIERZYĆ, ŻE MOGŁA TAK WYGLĄDAĆ

Jak informował portal Życie: KASIA KOWALSKA ODNIOSŁA SIĘ DO OSTATNICH WYDARZEŃ ZAMIESZCZAJĄC W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH WYMOWNE ZDJĘCIE

Portal Życie pisał również o… PAPIEŻ FRANCISZEK WSPOMINA JANA PAWŁA II Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY JEGO URODZIN. DUCHOWNY WYPOWIEDZIAŁ PIĘKNE SŁOWA