Koronawirus jest już ogólnoświatowym problemem, z którym wiele krajów nie potrafi sobie poradzić. Codziennie przybywają tysiące zarażonych, a w wielu państwach służba zdrowia nie radzi sobie z zaistniałą sytuacją.

Brakuje środków podstawowej ochrony, takich jak maseczki czy rękawiczki – dla zarażonych, zdrowych, a także personelu medycznego. Sytuacja jak na razie nie ulega poprawie, choć światełkiem w tunelu jest fakt, że w niektórych krajach odnotowuje się niższe przyrosty zgonów oraz zarażonych, a Chiny niemal całkowicie poradziły sobie z epidemią.

Pan Stanisław Bigos - 100 letni ozdrowieniec wyleczony w CSK MSWiA dziękując lekarzom i zespołowi powiedział, że „wolałby tu zostać” ❤️ Życzymy Panu dużo zdrowia i sił ❤️

Gepostet von Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie am Montag, 27. April 2020

Niestety, na koronawirusa nie ma jeszcze szczepionki ani konkretnego leku, a chorzy poddawani są terapiom eksperymentalnym. Jednak i te potrafią być bardzo skuteczne, czego dowodem są kolejni ozdrowieńcy i wyzdrowiali.

100-letni Polak, który wygrał walkę z koronawirusem

Wielu z nas, gdy słyszy o koronawirusie, uznaje, że jest to niemalże wyrok. Tymczasem życie potrafi pisać różne scenariusze i nie zawsze konieczność zmagania się z groźnymi objawami wirusa z Wuhan kończy się przegraną.

Świat zna już kilka historii, w których nawet najstarsi seniorzy pokonywali koronawirusa i wracali do pełni sił. Teraz także Polska ma swojego ozdrowieńca-rekordzistę.

Mowa o panu Stanisławie, który ma już 100 lat. Po wykryciu u niego koronawirusa leczony był w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Mężczyzna, który zarażony był koronawirusem, doszedł już do siebie, a – jak można się dowiedzieć z Twittera Iwony Sołtys, jednej z pracownic placówki – teraz został już wypisany ze szpitala do domu.

Pan Stanisław był niegdyś partyzantem i strażakiem. Teraz mężczyzna wyraził swoje zdanie na temat pobytu w szpitalu – jak twierdzi, „wolałby tu zostać”.

Przypomnij sobie o… NIECODZIENNA PROMOCJA ZNANEJ SIECI SKLEPÓW. PRZEZ BŁĄD SYSTEMU KLIENCI MOGLI SIĘ NAPRAWDĘ OBŁOWIĆ

Jak informował portal Życie: WYBORY KORESPONDENCYJNE. JEST OFICJALNE STANOWISKO POCZTY POLSKIEJ

Portal Życie pisał również o… KSIĄDZ UTRUDNIAŁ IM ZAWARCIE ZWIĄZKU MAŁŻEŃSKIEGO. POWODY SĄ ZADZIWIAJĄCE