Pierwszy przypadek koronawirusa w naszym kraju został potwierdzony 4 marca 2020 roku. Od tego czasu minęły już ponad 2 miesiące, a liczba zachorowań nieustannie rośnie. Kiedy wreszcie uporamy się z nowym wirusem?

Nieustannie pojawiają się nowe przypadki

Ministerstwo Zdrowia na swoim profilu na Twitterze dwa razy dziennie, rano i w godzinach popołudniowych, publikuje informacje odnośnie nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju.

Kilka minut temu pojawiły się nowe informacje na temat liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Niestety, informacje te nie są zbyt optymistyczne.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dziś potwierdzono 195 przypadków zakażenia nowym wirusem.

Nowym ogniskiem koronawirusa w naszym kraju, które okazuje się być bardzo trudne do opanowania jest województwo śląskie. Dziś potwierdzono tam 150 przypadków!

Pozostałe przypadki pochodzą z województw:

  • dolnośląskiego – 15 potwierdzonych
  • małopolskiego – 13 potwierdzonych
  • warmińsko – mazurskiego – 5 potwierdzonych
  • wielkopolskiego – 5 potwierdzonych
  • zachodniopomorskiego – 5 potwierdzonych
  • podlaskiego – 2 potwierdzone.

Niestety, w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło kolejnych 5 osób. Są to osoby ze Zgierza, Starachowic, Kobiernic, Tych i Ozimka.

Jak wyglądają statystyki?

Według danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia od dnia, w którym wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa, do dziś potwierdzono 19 080 przypadków zachorowań.

Obecnie z powodu nowego wirusa 2490 osób przebywa w szpitalu, 18 831 jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 76 645 jest objętych kwarantanną.

Są też dobre wiadomości! 7 903 osoby zostały uznane za wyzdrowiałe!

Pamiętajmy, aby mimo poluzowania wielu ograniczeń, nadal dbać o higienę osobistą. Należy często i dokładnie myć ręce, unikać spotkań w dużych grupach, a kiedy znajdujemy się w przestrzeni publicznej stosujmy się do zaleceń i nośmy maseczki.

Przypomnij sobie o… ŁUKASZ SZUMOWSKI W MOCNYCH SŁOWACH O ZAKUPIE MASECZEK: "KUPILIBYŚMY NAWET OD DIABŁA"

Jak informował portal Życie: NA ŚWIECIE POJAWIĄ SIĘ KOLEJNE PANDEMIE, MOGĄ BYĆ GORSZE NIŻ KORONAWIRUS. JAK TEMU ZAPOBIEC

Portal Życie pisał również o… NAJSTARSZA POLSKA, KTÓRA WYGRAŁA Z KORONAWIRUSEM. MA 103 LATA. JAK JEJ SIĘ TO UDAŁO