Jego delikatne młode pędy doskonale uzupełniają potrawy i pierwsze sałatki, a także nadają się do zapobiegania wiosennym przeziębieniom.

Dlatego młody czosnek to prawdziwe polowanie. Smutne jest, gdy jego liście zaczynają żółknąć. W tym materiale opisano, jak najlepiej karmić czosnek, aby tak się nie stało.

Od dawna zauważono, że czosnek pojawia się już w pierwszych słonecznych dniach, kiedy upał jest jeszcze zwodniczy, wtedy mróz może przyjść ponownie. Oczywiście nie jest to dobre dla rośliny. Jak pomóc jeszcze słabemu czosnkowi ponownie zyskać siłę?

Czym lepiej dokarmiać czosnek

Zanim odpowiemy na to pytanie, spójrzmy na inne powody, dla których młode pędy zaczynają żółknąć. Oprócz pogorszenia warunków pogodowych na wzrost czosnku może wpływać brak składników odżywczych w glebie i niewystarczająca wymiana tlenu w systemie korzeniowym. Jeśli pada uporczywie lub pada śnieg, pomaga to zmyć nawóz, który został złożony podczas sadzenia. Co robić?

Opcje na lepszy czosnek

Na początek warto trochę przygotować ziemię między rzędami, a jeśli pozwala na to miejsce, także między łodygami. Możesz dodać trochę nawozu azotowego, będą one przydatne do czosnku do czerwca, kiedy rozpocznie się intensywny wzrost.

Aby pilnie dokarmić czosnek, odpowiednie są małe porcje nawozów mineralnych. Na przykład roztwór azotanu amonu. Wystarczy rozpuścić 1 łyżkę stołową w 10 litrach wody i wlać czosnek na liść z konewki.

Jeśli masz czas i inspirację, spróbuj zrobić nalewkę z mniszka lekarskiego lub pokrzywy. Uważa się, że dobrze rewitalizują glebę i mają korzystny wpływ na roślinę, żywiąc ją i lecząc. Możesz podlać liść i pod korzeń.

Substancje organiczne nie powinny być wykluczone z możliwych nawozów. Dziewanny lub ptasie odchody są często stosowane w ogrodnictwie w postaci roztworów wprowadzanych pod korzeń do gleby. Ożywienie wzrostu jest gwarantowane.

Alternatywnie można zastosować amoniak. Rozcieńczyć 2 łyżki stołowe w 10 litrach wody i podać czosnek. Uważa się, że pobudzi to fotosyntezę, a jednocześnie wypędzi muchę cebulową i grzyba. Wskazane jest nawożenie w pochmurną pogodę, aby nie spalić liści.

Wskazówka redakcyjna: po dziesięciu dniach musisz poprawić wyniki i ponownie podać czosnek. W tym celu stosuje się zwykły nawóz mineralny, ale należy wziąć pod uwagę jeden niuans: jeśli pogoda jest sucha i słoneczna, należy rozpuścić nawóz i podlać pędy roztworem. Jeśli jest pochmurno i pada deszcz, lepiej jest nawozić granulkami, które same rozpuszczą się naturalnie.

To wszystko! Im lepiej podasz czosnek, najważniejsze jest, aby nie pozwolić temu odejść z własnej woli. Oto trochę więcej na temat uprawy czosnku.

Odpowiedni dla tych, którzy zdecydują się to zrobić po raz pierwszy. Podziel się tym artykułem z innymi, aw komentarzach opisz swoje metody pozyskiwania bujnych młodych zielonych.

Przypomnij sobie o… Czy konwalie są niebezpieczne? Lekarze przekazują ważną informację, która może wpłynąć na Twoje zdrowie

Jak informował portal Życie: Kleszcze są już wszędzie. Spotkanie z nimi może być opłakane w skutkach. Jak się przed nimi chronić

Portal Życie pisał również o…IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Jakich województw dotyczy? Meteorolodzy są zdumieni, nie spodziewali się takiej pogody w środku wiosny