Puder dla dzieci to kosmetyk nieodzowny w każdym domu, w którym są maluchy. Stosuje się go najczęściej po kąpieli oraz przy przewijaniu dziecka, a także na podrażnioną skórę.

Jednak nie każdy wie, że produkt ten ma również inne zastosowania, które czynią go przydatnym nie tylko dla rodziców.

Do czego używać pudru dla dzieci?

Do walki z pleśnią

Nikt nie mówi tutaj o zasypywaniu produktów spożywczych – jak powszechnie wiadomo, spleśniałe jedzenie należy wyrzucić i pod żadnym pozorem nie spożywać go. Jednak czasem zdarzy się, że coś w naszym domu zacznie pleśnieć.

Mogą to być np. kartki papieru. Wtedy właśnie z pomocą przyjdzie puder dla dzieci – wystarczy mocno posypać spleśniałą przestrzeń pudrem i po kilku minutach pozbyć się nadmiaru kosmetyku.

Najlepiej zostawić posypany przedmiot na kilka dni – to w dużej mierze usunie pleśń.

Do czyszczenia zwierzęcej sierści

Metoda ta znana jest wielu hodowcom, którzy wystawiają swoje zwierzęta. Dla tych pupili, które bardzo nie lubią kąpieli, a nie jest ona jeszcze konieczna, czyli np. zabrudzą tylko fragment swojej sierści, to sposób idealny.

Wystarczy wetrzeć zasypkę dla niemowląt w sierść zwierzęcia i odczekać kilka minut, a następnie wyczesać. Zadziała jak suchy szampon – nie dość, że wyczyści sierść, to jeszcze często pomoże utrzymać śnieżnobiały kolor w przypadku jasnych zwierząt!

Do mycia włosów na sucho

Skoro działa w ten sposób na zwierzęta, czemu nie zastosować pudru dla dzieci na sobie? Efekt będzie taki sam – trzeba wetrzeć kosmetyk we włosy i skórę głowy, a później wyczesać.

Przy dokładnym wyczesaniu jasne ślady znikną, a my będziemy mieć włosy jak po umyciu. To bardzo przydatne w wyjątkowych sytuacjach.

Do usuwania tłuszczu

Na pewno nieraz zdarzyło się, że olej czy tłuste produkty zachlapały nam ulubione ciuchy. Ciężko jest później doczyścić takie plamy.

Chyba, że mamy zasypkę w zasięgu ręki… Wtedy wystarczy wetrzeć ją w plamę, odczekać kilka minut i strzepnąć.

W razie potrzeby można wykonać tę czynność kilka razy. Plama powinna zniknąć.

Do pielęgnacji skóry poparzonej słońcem

Czasem zdarza nam się poparzyć od zbyt długiego przebywania na słońcu. Z pomocą po raz kolejny może przyjść puder dla niemowląt – wystarczy posypać piekące miejsca, a złagodzimy podrażnienia.

Przypomnij sobie o… PRZYCZYNĄ UBÓSTWA JEST JEDNA MĄDRA PRZYPOWIEŚĆ

Jak informował portal Życie: TEN CHŁOPIEC MIESZKA W NIEBIE I OPOWIEDZIAŁ, CO CZEKA NAS PO DRUGIEJ STRONIE. JEGO OPIS WPRAWIA W OSŁUPIENIE

Portal Życie pisał również o… TEN LEŚNICZY TO PRAWDZIWY BOHATER. URATOWAŁ MŁODE NIEDŹWIADKI PRZED WATAHĄ WILKÓW