Takie sytuacje są niezwykle rzadkie – wilki raczej nieczęsto wchodzą w konflikt z niedźwiedziami. Jeśli w ogóle mają miejsce, raczej nie zdarza się, by zostały uwiecznione na nagraniach.

Leśniczy uratował niedźwiadki

Dla rodziny niedźwiedzi miał to być zwykły dzień, jak wiele innych. Mama-niedźwiedzica spacerowała ze swoimi młodymi po lesie.

Nic nie zapowiadało wydarzeń, które rozegrały się chwilę później. Szczęśliwa rodzina odprężała się, a niedźwiadki chętnie hasały między drzewami.

Całą scenę z pobliskiej górki obserwował leśniczy. Przyglądał się, jak niedźwiedzie spędzają czas w zimowej leśnej scenerii.

Mężczyzna też nie mógł przewidzieć, co się stanie. Postanowił uwiecznić tę wesołą scenę.

Nagle sytuacja całkowicie się odmieniła. Na horyzoncie pojawiły się wilki, które na co dzień nie wchodzą w drogę niedźwiedziom. Tym razem było inaczej.

Leśniczy Kazek Nózka z nadleśnictwa w Baligrodzie musiał zdziwić się, widząc tak śmiałe zachowanie wilczej watahy. Zwierzęta podbiegły do rodziny niedźwiedzi i niewiele brakowało, by stała się tragedia.

Wilki obrały za cel małe niedźwiadki. Prawdopodobnie gdyby nie interwencja pana Kazka, cała sprawa nie skończyłaby się dobrze.

Jednak leśniczy wykazał się niesłychaną odwagą – choć wilki czy niedźwiedzie mogą być ogromnym zagrożeniem dla ludzi, podjął ryzyko. Swoim donośnym krzykiem spłoszył drapieżniki, które odpuściły atak na swoje niedoszłe ofiary.

„Nie dość, że nagrywa atak watahy wilków na niedźwiedzią rodzinę (unikat na skalę galaktyczną), to jeszcze ratuje te niedźwiadki! Leśniczy Kazek Nóżka z Nadleśnictwa Baligród w akcji” – opisał sytuację Krzysztof Trębski, doradca ds. mediów w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Nagranie zdobyło ogromną popularność, a internauci są pod wrażeniem bohaterskiej postawy leśniczego.

Przypomnij sobie o… BYŁO TO PODEJRZANE DLA ŻONY, GDY JEJ MĄŻ NAGLE CHCIAŁ PÓJŚĆ NA RYBY. TO, CO ROBI DALEJ, JEST GENIALNE

Jak informował portal Życie: MAMA BLIŹNIAKÓW PO CZTERECH LATACH ZAUWAŻYŁA COŚ BARDZO WAŻNEGO. PODZIELIŁA SIĘ TYM Z INTERNAUTAMI

Portal Życie pisał również o… PARA MŁODA ZAPLANOWAŁA SWÓJ ŚLUB W NAJMNIEJSZYM SZCZEGÓLE. NIESTETY NIE WSZYSTKO MOGLI PRZEWIDZIEĆ