Pewna mama z Kalifornii postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi internautami. Gdy jej dzieci miała cztery lata, odkryła coś, nad czym nigdy się nie zastanawiała.

Wiadomość, którą przekazała innym, dotyczyła relacji ze swoimi dziećmi. Udostępniła post na Facebooku w listopadzie 2015 roku i zainteresowała wiele osób – jej przemyślenia zostały udostępnione tysiące razy.

Ważne spostrzeżenie młodej mamy

Mama bliźniąt, Brandie, opisała uczucia, które towarzyszyły jej, gdy spędzała czas z dziećmi. Jak pisała, był to eksperyment.

Sprawa była prosta – Brandie obserwowała zabawę swoich dwóch czteroletnich synków. Przycupnęła niedaleko, tak, by nie przeszkadzać dzieciom.

Matka liczyła, ile razy spojrzeli w jej kierunku – czasem chcieli sprawdzić reakcję mamy lub coś jej pokazać. Jak mówi kobieta, zastanawiała się, czy gdyby była zajęta np. przeglądaniem internetu, jak jej zachowanie odebrałyby dzieci.

„Moje ukochane aniołki dwadzieścia osiem razy zastanawiałyby się, czy internet jest dla mnie ważniejszy od nich. Dwadzieścia osiem razy moi synowie nie otrzymaliby uwagi, na którą zasługują. 28 razy moje dzieci poczułyby się samotne. 28 razy byłyby przekonane, że ktoś online jest ważniejszy od nich.”

Kobieta zauważyła, że warto zmienić swoje podejście do życia – najważniejsi zawsze powinni być najbliżsi, a nie liczba polubień pod postami czy wymienianie wiadomości z internetowymi znajomymi. Trzeba dać odczuć bliskim sobie osobom, że zajmują ważne miejsce w naszym sercu.

„Proszę, odłóżcie na bok technologię i spędzajcie czas z rodziną i przyjaciółmi. Następna generacja polega na Was, byście nauczyli ich zachowywać się, jak dorośli. Nie spędzajcie tyle czasu w mediach społecznościowych, bo nigdy nie wiecie, jaką w ten sposób wysyłacie wiadomość swoim dzieciom” – apelowała kobieta.

Trzeba przyznać Brandie rację – życie jest tylko jedno i trzeba z niego korzystać, a przy okazji poświęcać uwagę swoim bliskim, gdyż są o wiele ważniejsi od wirtualnych „łapek w górę”.

Przypomnij sobie o… MĄDRA PRAWDA O DWÓCH WILKACH WSPÓŁISTNIEJĄCYCH W KAŻDEJ OSOBIE

Jak informował portal Życie: MĄDRA PRZYPOWIEŚĆ O ZATRUTYM ŹRÓDLE, KTÓRE ZMIENIŁO ŻYCIE LUDZI NA CAŁYM ŚWIECIE

Portal Życie pisał również o… BYŁO TO PODEJRZANE DLA ŻONY, GDY JEJ MĄŻ NAGLE CHCIAŁ PÓJŚĆ NA RYBY. TO, CO ROBI DALEJ, JEST GENIALNE