Pomarańcze są źródłem wielu witamin, a oprócz tego smakują naprawdę pysznie. Wiele osób zazwyczaj wyrzuca skórki z tego owocu do kosza. Okazuje się, że to duży błąd, bo mogą się one naprawdę przydać.

Skórka pomarańczowa jako odstraszasz kotów

Jeśli Twoje koty chętnie wypróżniają się w pobliżu roślin lub je po prostu niszczą, użyj skórki pomarańczowej by je odstraszyć. Zwierzęta te nie lubią tego zapachu. Wystarczy, że ułożysz kilka kawałków skórki pomarańczowej wokół roślin.

Skórka pomarańczowa jako podpałka na grilla

Skórka pomarańczowa idealnie nada się do podpalenia ognia. Nie dość, że jest dużo bardziej skuteczna od tradycyjnych, sklepowych podpałek, to do tego niesamowicie pachnie!

Skórka pomarańczowa jako środek czyszczący

Jeśli w Twojej kuchni lub łazience osadził się kamień, sięgnij po skórkę z pomarańczy! Wystarczy, że potrzesz nią zabrudzone miejsce kilka razy. Efekt gwarantowany!

Skóra pomarańczowa jako odświeżacz do domu

Zagotuj skórkę z pomarańczy w wodzie, a następnie odlej wywar do słoiczków. Umieść je w dowolnych miejscach w domu. Dzięki temu w domu przez kilka dni roznosić się będzie intensywny zapach pomarańczy.

Skórka pomarańczowa na uspokojenie

Skóra pomarańczowa działa także relaksująco. Wystarczy, że potrzesz nią swoje czoło i skroń. Intensywny zapach cytrusa będzie działać kojąco.

Skórka z pomarańczy jako odświeżacz do butów

Jeśli borykasz się z nieprzyjemnym zapachem z butów, to ponownie sięgnij po skórkę pomarańczową. Włóż kilka kawałków i zostaw na 12-24 godziny, im dłużej tym lepiej. Skórka z pomarańczy wchłonie nieprzyjemny zapach.

Może zainteresuje Cię to: MAGDA GESSLER MA ZA SOBĄ TRUDNE CHWILE. NIEWIELU WIEDZIAŁA O TYM, JAK MOCNO LOS JĄ DOŚWIADCZYŁ

Zobacz także: POSIADASZ W DOMU JEDNĄ Z TYCH ROŚLIN DONICZKOWYCH? OKAZUJE SIĘ, ŻE MOGĄ WYWOŁAĆ U LUDZI PRZYKRE KONSEKWENCJE