Chciałbyś uzyskać piękny bukiet róż bez konieczności wydawania pieniędzy w kwiaciarni? Jak się okazuje, istnieje na to prosty i skuteczny sposób. Tego się nie spodziewasz!

Potrzebna będzie róża i kartofel

Wcale nie trzeba mieć umiejętności ogrodniczych, aby móc się cieszyć własnoręcznie wyhodowanymi różami.

Istnieje pewien sposób, który pozwala bardzo szybko uzyskać świeże kwiaty. Dzięki temu już zawsze będziesz mogła cieszyć się pięknymi bukietami w wazonie, a Twój ogród będzie pękać w szwach.

Aby skorzystać z tej metody potrzebna będzie pojedyncza róża, plastikowa butelka, ziemniak oraz rondel i ziemia ogrodowa.

Jak szybko wyhodować własne róże?

Pierwszym krokiem, aby wyhodować piękne rośliny będzie odpowiednie przygotowanie róży. Należy pozbawić ją liści oraz uciąć tak, aby pozostało mniej więcej trzy centymetry miejsca od kwiatu. Do skorzystania z tej metody potrzebna będzie jedynie łodyga. Pozostałą część wciąż można użyć jako ozdoby i włożyć do miniaturowego wazonika.

Następnie trzeba będzie sięgnąć po ziemniaka. Należy wydrążyć w nim niewielką dziurkę o średnicy zbliżonej do grubości łodygi. Łodyga powinna zostać przymocowana do warzywa tak, aby była całkowicie nieruchoma.

Do rondelka trzeba nasypać ziemi ogrodowej tak, aby tworzyła warstwę o grubości około 5 centymetrów. Następnie umieścić ziemniaka z wetkniętą łodygą na powierzni i pozostałe miejsce uzupełnić ziemią.

Plastikową butelkę należy pozbawić dna i powoli wsunąć ją w ziemię w taki sposób, aby w środku znajdowała się łodyga. Co jakiś czas należy podlewać roślinę, a konkretnie przestrzeń dookoła butelki. W ciągu tygodnia powinny pojawić się piękne róże!

Może zainteresuje Cię to: MAŁO KTO O NIEJ SŁYSZAŁ. MARANTA TO ROŚLINA O WYJĄTKOWYCH LIŚCIACH I NIETYPOWYCH WŁAŚCIWOŚCIACH. JAK O NIĄ DBAĆ

Zobacz także: POD ŻADNYM POZOREM NIE WYLEWAJ WODY PO GOTOWANIU JAJEK! MOŻNA JĄ WYKORZYSTAĆ W WYJĄTKOWY SPOSÓB. EFEKTY SĄ SPEKTAKULARNE

Portal "Życie" informował o: TO NIESAMOWITE, CO MOŻNA ZROBIĆ Z GŁÓWKI KALAFIORA. TE PRZEPISY POKOCHAJĄ WSZYSCY MIŁOŚNICY TEGO WARZYWA