Jajka spożywane są każdego dnia przez tysiące Polaków, zwykle na śniadanie. Najczęściej gotowane są w wodzie na miękko lub twardo. Po przyrządzeniu woda wylewana jest do zlewu. Tymczasem okazuje się, że można ją wykorzystać w niezwykły sposób. Jeśli spróbujesz tego patentu z pewnością tego nie pożałujesz!

Woda użyta do gotowania jajek może być ponownie wykorzystana

Mało kto interesuje się tym, jak długa jest lista minerałów zawartych w skorupce jajka. Okazuje się, że w 90% składa się ona z węglanu wapnia, a pozostała część to aż 27 pierwiastków, takich jak fluor, fosfor, krzem, miedź czy cynk. Wszystkie te składniki pozostają w wodzie po ugotowaniu jajek. Wylewając ją tracimy więc coś bardzo wartościowego.

Wszystkie wymienione wyżej składniki są bardzo korzystne dla roślin. Wiele kobiet nie wyobraża sobie swojego domu bez bujnej zieleni i pachnących kwiatów, ale nie zawsze wiedzą one, w jaki sposób pielęgnować dany gatunek. Niemal każda roślina wymaga nieco innych warunków, dlatego bardzo trudno jest to zapamiętać.

Tymczasem woda pozostała po ugotowaniu jajek to wartościowa odżywka dla roślin. Wzmacnia je, dostarcza cennych składników i przyspiesza wzrost. To doskonała metoda w przypadku suchych końcówek liści i pojawienia się na nich brązowych plam.

W jaki sposób wykorzystać wodę po gotowaniu jajek?

Po ugotowaniu jajek wystarczy przelać wodę do innego naczynia i poczekać aż wystygnie. Kwiaty należy pielęgnować tak jak zawsze - wlewając wodę do doniczki lub spryskując je od góry. Taka odżywcza mieszanka sprawi, że rośliny staną się zdrowsze, mocniejsze i odporne na niekorzystne czynniki. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się ich pięknym wyglądem przez długi czas!

Może zainteresuje Cię to: JAK PIELĘGNOWAĆ STORCZYKI? TO WCALE NIE TAKIE TRUDNE!

Polecamy także: NIEZWYKŁE DRZEWO O LECZNICZYCH WŁAŚCIWOŚCIACH. TO PRAWDZIWA BOMBA WITAMINOWA

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: TO KONIEC 500 PLUS. OGROMNE ZMIANY W 2020 ROKU