Pierwszy prototyp Ocean Cleanup do czyszczenia systemu Great Pacific Garbage Stain 001 001 był w pełni operacyjny w połowie października 2018 r.
Półtora miesiąca później stało się jasne, że system nie może zawierać plastiku zgromadzonego w oceanie.
Według dyrektora operacyjnego The Ocean Cleanup, System 001 nie jest w stanie zatrzymać gruzu z powodu prędkości - z powodu przepływu gruzu poruszają się one znacznie szybciej niż system.
4 stycznia pękła bariera Ocean Cleanup - odłamek konstrukcji o długości 18 m. Po tym incydencie twórcy systemów postanowili zwrócić ją do portu w celu naprawy i modernizacji.
W rezultacie programiści dodali kilka dodatkowych funkcji do systemu, które wyeliminują wcześniejsze wady systemu.
W szczególności inżynierowie przymocowali kilka ogromnych nadmuchiwanych boi, które pozwolą systemowi szybciej poruszać się po wodzie pod wiatr.
Ogromny 20-metrowy spadochron został przymocowany do Systemu 001, co spowalnia ruch systemu do prędkości powierzchni wody.
Teraz startup rozładował kilka ton plastikowych śmieci zebranych przez pływającą barierę - w tym kawałki sieci rybackich i mikroplastyczne cząstki o wielkości do jednego milimetra.
Firma zamierza poddać recyklingowi zebrany plastik i sprzedać wykonane z niego produkty na rynku, który zostanie wprowadzony na rynek pod koniec 2020 roku.
Firma poinformowała, że wszystkie wpływy zostaną przeznaczone na sfinansowanie projektu czyszczenia Great Pacific Garbage Patch.
Przypomnij sobie Znacie już niebieskie banany? Ten wyjątkowy owoc ma też obłędny smak. Czy można je dostać w Polsce
Jak informował portal „Zycie” Mieszkania komunalne w Rosji. Widok jest naprawdę przykry
Zycie pisał również o Rafał Maślak daje przykład rodzicom. Nagrał rozczulający filmik z synkiem [WIDEO]