Pierwszy prototyp Ocean Cleanup do czyszczenia systemu Great Pacific Garbage Stain 001 001 był w pełni operacyjny w połowie października 2018 r.

Półtora miesiąca później stało się jasne, że system nie może zawierać plastiku zgromadzonego w oceanie.

Według dyrektora operacyjnego The Ocean Cleanup, System 001 nie jest w stanie zatrzymać gruzu z powodu prędkości - z powodu przepływu gruzu poruszają się one znacznie szybciej niż system.

4 stycznia pękła bariera Ocean Cleanup - odłamek konstrukcji o długości 18 m. Po tym incydencie twórcy systemów postanowili zwrócić ją do portu w celu naprawy i modernizacji.

W rezultacie programiści dodali kilka dodatkowych funkcji do systemu, które wyeliminują wcześniejsze wady systemu.

W szczególności inżynierowie przymocowali kilka ogromnych nadmuchiwanych boi, które pozwolą systemowi szybciej poruszać się po wodzie pod wiatr.

Ogromny 20-metrowy spadochron został przymocowany do Systemu 001, co spowalnia ruch systemu do prędkości powierzchni wody.

Teraz startup rozładował kilka ton plastikowych śmieci zebranych przez pływającą barierę - w tym kawałki sieci rybackich i mikroplastyczne cząstki o wielkości do jednego milimetra.

Firma zamierza poddać recyklingowi zebrany plastik i sprzedać wykonane z niego produkty na rynku, który zostanie wprowadzony na rynek pod koniec 2020 roku.

Firma poinformowała, że ​​wszystkie wpływy zostaną przeznaczone na sfinansowanie projektu czyszczenia Great Pacific Garbage Patch.

Przypomnij sobie Znacie już niebieskie banany? Ten wyjątkowy owoc ma też obłędny smak. Czy można je dostać w Polsce

Jak informował portal „Zycie” Mieszkania komunalne w Rosji. Widok jest naprawdę przykry

Zycie pisał również o Rafał Maślak daje przykład rodzicom. Nagrał rozczulający filmik z synkiem [WIDEO]