Do sieci trafiły zdjęcia prezentujące rosyjskie mieszkania komunalne. Wiele z nich wygląda odrażająco. Oczywiście nie wszystkie mieszkania komunalne w Rosji wyglądają właśnie tak. Te pochodzą jednak ze szczególnego rodzaju lokali, wcale nie socjalnych.

Mieszkania komunalne znajdują się najczęściej w kamienicach, są to mieszkania podzielone na kilka mniejszych. Mianowicie, jedna rodzina zajmuje jeden pokój, w kolejnym pokoju znajduje się druga rodzina i tak dalej. Kuchnia, przedpokój, łazienka i toaleta jest wspólna.

W naszym kraju także istnieją takie mieszkania. Dzielono je w ten sposób tuż po wojnie, gdyż w całkowicie zniszczonej Warszawie brakowało lokali do zamieszkania. Wówczas w jednym mieszkaniu mieszkało kilka rodzin. Innym na siłę dokładano lokatorów.

Obecnie w Polsce nie ma już wiele mieszkań tego typu, natomiast Rosjanie, których nie stać na własny lokal, mieszkają w „komunałkach” do dziś.

Rosjanie zamieszkujący w mieszkaniach komunalnych nie mają środków na remonty lub po prostu nie chcą inwestować w nieswoją własność. Dlatego niektóre z tych mieszkań są naprawdę w opłakanym stanie, wręcz odstraszają swoim wyglądem.

Autorzy tych zdjęć zapewniają, że są one autentyczne i ukazują prawdziwy wygląd współczesnych mieszkań komunalnych. W Rosji lokale tego typu można znaleźć głównie w Moskwie oraz Sankt Petersburgu.

Warto sobie przypomnieć: BIEDRONKA ZASKOCZYŁA OGROMNYMI OBNIŻKAMI CEN. TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ

Portal "Życie" pisał: POPULARNE PRODUKTY PONOWNIE W LIDLU. CO I ZA ILE BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ

Portal "Życie" pisał również o: ZENEK MARTYNIUK O PORWANIU JEGO SYNA. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ