Narodowe Czytanie to akcja społeczna, której początek sięga 2012 roku. Ma ona na celu propagowanie znajomości literatury narodowej. Podczas corocznych wydarzeń odczytywane są obszerne fragmenty najwybitniejszych polskich dzieł. Niejednokrotnie w Narodowym Czytaniu wzięły już udział głowy państwa i inne ważne osobistości naszego kraju. Ich przyłączenie się do akcji pozwala w jeszcze lepszy sposób szerzyć wiedzę na temat rodzimych dzieł sztuki.

Andrzej Duda oraz jego żona, Agata Kornhauser-Duda, również mają już doświadczenie w propagowaniu czytelnictwa.Wczoraj para prezydencka po raz kolejny publicznie odczytała fragment jednego z największych literackich dzieł naszego kraju. Tym razem padło na "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, Pierwsza Dama pojawiła się na wydarzeniu w zupełnie nietypowej dla siebie kreacji. Co założyła?

Narodowe Czytanie w nietypowym wydaniu

Agata Duda znana jest wszystkim Polakom ze swoich eleganckich, a jednocześnie odważnych pod względem kolorów kreacji. Pierwsza Dama przeważnie stawia na długie sukienki, które pomagają jej optycznie wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę. Zwykle mają one jaskrawe kolory i nietypowe wzory, które zawsze wyróżniają żonę prezydenta z tłumu.

Wygląda jednak na to, że prezydentowa postanowiła przerwać sukienkową passę i z okazji Narodowego Czytania zdecydowała się na zupełnie nową kreację.

Górną część stroju Pierwszej Damy stanowił tym razem różowy żakiet z czarnymi akcentami. Na dół prezydentowa zdecydowała się założyć klasyczne, czarne spodnie oraz dopasowane zamszowe szpilki. Czarnym akcentom była wierna również przy wyborze biżuterii, zakładając kolczyki z kulkami w tym kolorze.

Wszyscy obecni w warszawskim Ogrodzie Saskim z zachwytem patrzyli na kreację prezydentowej. Jasne kolory bez wątpienia jej pasują!

Zobacz także: Jak będzie wyglądać ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II? Zagraniczny portal zdradza zaskakujące szczegóły

Może cię zainteresować: Ewa Minge skomentowała suknię Małgorzaty Tomaszewskiej z festiwalu w Opolu. Czy prezenterka skopiowała ją od Małgosi Rozenek-Majdan

Pisaliśmy również o: Agnieszka Woźniak – Starak zachwyca na zawodach jeździeckich w Gałkowie. Stylizacja dziennikarki zrobiła furorę