Mariusz Czajka w ciągu ostatnich miesięcy przeszedł naprawdę wiele, a w jego życiu od pewnego czasu dzieją się zupełne porządki. 60-letni aktor na początku roku stworzył zbiórkę, w której prosił fanów o wsparcie finansowe. Problemem bowiem był brak środków na pogrzeb ukochanej mamy. Czajka teraz postanowił iść na wojną z bankiem. O co chodzi? Nie jest jedynym oszukanym.

Mariusz Czajka mógł liczyć na wielkie wsparcie ze strony fanów, którzy w zaledwie dwa dni wpłacili blisko 50 tysięcy złotych. W ten sposób udało się artyście spłacić długi, zorganizować mamie pogrzeb i postawić rodzicom nagrobek. To nie jedyny plus – aktor otrzymał również propozycje zawodowe i wkrótce pojawi się w jednej z głównych ról w nowym serialu TVP.

Mariusz Czajka zamierza zamknąć ważną sprawę z bankiem. Sprawa jest poważna

Aktor z powody pandemii miał sporo kłopotów, gdyż ze względu na obostrzenia sanitarne musiał się liczyć z tym, że teatr zostanie zamknięty, a on zostanie bez zajęcia. Czajka postanowił uporządkować swoje życie – rzeczy po mamie przekazał potrzebującym uporządkował pamiątki i zaczął remont mieszkania. Na tym się jednak nie skończy. Nad aktorem ciąży kredyt we frankach, który jest źródłem jego problemów finansowych i jak sam przyznaje, „zdemolował mu życie”. Nie jest jedynym pokrzywdzonym.

„Kiedy w 2008 roku prosiłem o kredyt, powiedziano mi, że mogę go otrzymać, ale tylko we frankach. Doda wygrała proces z jednym z banków, ja w podobnej sprawie pozwałem inny i już piąty rok czekam na wyrok. Odbyły się już dwie rozprawy, reprezentuje mnie naprawdę dobra adwokat” – wyjawił aktor w rozmowie z serwisem Pomponik.

Aktor wziął kredyt frankowy wiele lat temu, gdy budował dom pod Warszawą, wcześniej sprzedał mieszkanie w Piasecznie. Dziś, podobnie do tysięcy Polaków mierzy się z wielkimi problemami. Już w marcu pisał do Sądu Okręgowego w Warszawie list, w którym prosił o sprawiedliwy i szybki wyrok.

W 2015 roku, gdy cena franka podskoczyła trzykrotnie i miał miejsce „czarny czwartek” aktor pomyślał o najgorszym. Wtedy uratowała go wierząca koleżanka i postanowił pozwać bank. Czajka chce wyjść ze spirali długów i zamierza prowadzić skromne życie.

Mariusz Czajka. Źródło: Youtube Fakty RMF FM
Mariusz Czajka. Źródło: Youtube Fakty RMF FM
Mariusz Czajka. Źródło: Youtube Fakty RMF FM

Jak informował portal "Życie": UPAŁY NIE ODPUSZCZAJĄ, WYDANO ALERTY BEZPIECZEŃSTWA. SYNOPTYCY OSTRZEGAJĄ, ŻE BĘDZIE JESZCZE CIEPLEJ. WARTO PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TAK EKSTREMALNE WARUNKI

Przypomnij sobie: WSPANIAŁE WIEŚCI Z ŻYCIA JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ POPULARNYCH UCZESTNIKÓW KULTOWEGO PROGRAMU “SANATORIUM MIŁOŚCI”. ZDZISŁAW WRESZCIE ODNALAZŁ MIŁOŚĆ

Portal "Życie" pisał również: JUŻ NIEBAWEM W ŻYCIE WEJDĄ OGROMNE ZMIANY W EMERYTURACH. WSZYSTKIE OSOBY POBIERAJĄCE ŚWIADCZENIE MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA PRAWDZIWĄ REWOLUCJĘ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NAJLEPSZE KWITNĄCE KRZEWY DO UPRAWY W OGRODACH I NA DZIAŁKACH. SZEŚĆ Z NICH TO PRAWDZIWI FAWORYCI WIELU OGRODNIKÓW. SĄ PIĘKNE I NIEZWYKLE EFEKTOWNE