Uwaga! Najnowsze informacje dotyczące prognozy pogody na najbliższe dni nie wyglądają zbyt optymistycznie... Okazuje się, że fala upałów, jaka przyszła do Polski kilka dni temu nie zamierza odpuścić. Wydano alerty bezpieczeństwa. Synoptycy ostrzegają, że będzie jeszcze cieplej. Warto przygotować się na tak ekstremalne warunki! O czym należy pamiętać?

Długa i sroga zima dała się we znaki w tym roku – wszyscy niecierpliwie wyczekiwali pierwszych ciepłych dni, lecz pogoda zaskoczyła niemalże wszystkich. Zamiast wiosennej aury niespodziewanie nadeszło gorące lato.

Jak długo utrzymają się tak wysokie temperatury?

IMGW wydało pomarańczowy alert!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pomarańczowy alert dla centralnej Polski na sobotę i niedzielę.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C - brzmi informacja na stronie IMGW.

W tak ciepłe dni warto pamiętać o kilku zasadach – zawsze należy mieć ze sobą wodę, a także nakrycie głowy. Przebywając na dworze należy wybierać zacienione miejsca, a także nie zostawiać w samochodzie dzieci czy zwierząt - nawet wychodząc na kilka minut do sklepu.

Ponadto, warto pamiętać o tym, że nie wolno spacerować ze zwierzętami po rozgrzanych chodnikach czy ulicy - należy wybierać miejsca zacienione lub trawę.

Lato/ pixabay.comJAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: BARDZO WAŻNA INFORMACJA WPROST OD PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ! JEDEN Z BARDZO POPULARNYCH PRODUKTÓW WYCOFANY ZE SKLEPÓW. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY