Tuż po świętach wielkanocnych polskie media obiegła ważna i smutna informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Wygląda jednak na to, że to nie jedyna tragedia w rodzinie.

Portal JastrząbPost przypomina, że 7 maja poinformowano o śmierci brata artysty, Andrzeja Krawczyka. Mężczyzna również miał artystyczną duszę, był malarzem. Miał 70 lat.

Pogrzeb brata Krzysztofa Krawczyka

Obaj bracia byli zarażeni koronawirusem. Śmierć nastąpiła prawdopodobnie przez powikłania, a Andrzej Krawczyk od jakiegoś czasu był w poważnym stanie.

Krzysztof Krawczyk/Youtube @Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk/Youtube @Krzysztof Krawczyk

Ewa Krawczyk, wdowa po Krzysztofie Krawczyku, ze smutkiem wspominała, że to kolejny tragiczny cios dla całej rodziny. Brat wokalisty był w tak złym stanie, że nie wiedział o śmierci jej męża.

Andrzej Kosmala, wieloletni przyjaciel obu braci, podzielił się z internautami zdjęciem z Krawczykami. Wspominał Andrzeja Krawczyka jako świetnego malarza i znakomitego kopistę, który podejmował się malowania obrazów na zamówienie – świetnie wychodziło mu wzorowanie się na największych artystach renesansowych i ze szkoły holenderskiej.

Pogrzeb odbył się w czwartek, 20 maja, w Łodzi. Andrzej Krawczyk zgodnie z własną prośbą spoczął w jednym grobie z matką – taką decyzję podjął już kilka lat wcześniej.

Źródło: jastrzabpost.pl
Źródło: jastrzabpost.pl

Ksiądz prowadzący mszę zauważa, że Andrzej Krawczyk nawet nie wiedział, iż zmarł jego brat. Podkreślał, że każdy liczył na jego powrót do sił, tak się jednak nie stało. Dodał, że „Bóg zabrał go do siebie, bo Bóg jest miłością i bierze go tam, gdzie nie ma smutku i narzekania”.

Na pogrzebie pojawiło się ok. 20 osób. Gdy urna z prochami Andrzeja Krawczyka znalazła się w grobie, Ewa Krawczyk podeszła do mogiły i wrzuciła tam różę.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PREZES TVP ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE WYSTĘPU RAFAŁA BRZOZOWSKIEGO NA EUROWIZJI. WYPOWIEDŹ JACKA KURSKIEGO BUDZI MIESZANE UCZUCIA. CO POWIEDZIAŁ

O tym się mówi w Polsce: PO OSTATNIEJ PRZYKREJ SYTUACJI KIBICE DRŻĄ O ZDROWIE I KONDYCJĘ DAWIDA KUBACKIEGO! UWIELBIANY SKOCZEK NARCIARSKI DOSTAŁ NIETYPOWĄ WIADOMOŚĆ OD FANKI

O tym się mówi na świecie: CO DALEJ Z POSZUKIWANIAMI ZAGINIONEJ MADDIE? NOWE TROPY PROWADZĄ ZA OCEAN. POLICJA PRZEKAZAŁA INFORMACJE O TAJEMNICZYM MĘŻCZYŹNIE

Z życia gwiazd: KRZYSZTOF RUTKOWSKI BĘDZIE MIAŁ PROBLEMY PRZEZ SPRAWĘ IWONY WIECZOREK? ZNANY DZIENNIKARZ ŚLEDCZY POSTANOWIŁ UJAWNIĆ ISTOTNE SZCZEGÓŁY. WŁOS SIĘ JEŻY