Większości z nas wydaje się, że aktorzy, muzycy i inni polscy artyści, szczególnie ci, którzy przez całe życie byli niemal bez przerwy aktywni zawodowo mogą liczyć na spore emerytury. Choć wskazuje na to logika to faktyczna wysokość świadczeń wśród większości gwiazd w polskim show-biznesie może powalić na kolana i to wcale nie z powodu „kokosów”, jakie spływają na ich konta z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Okazuje się bowiem, że forma zatrudnienia, jaką bardzo często otrzymywały gwiazdy nie zapewniała wpływów do ZUS w formie składek emerytalnych. Przez to właśnie świadczenia emerytalne znacznej większości artystów w naszym krajów są dramatycznie niskie. Jak to wygląda u Zbigniewa Buczkowskiego? Nad tym zastanawia się serwis SuperBiz SE.

Ile pieniędzy w postaci emerytury otrzymuje uwielbiany aktor Zbigniew Buczkowski? Aktor wciąż musi pracować, aby móc godnie żyć!

Jak informuje SuperBiz SE, Zbigniew Buczkowski, choć debiutował jako aktor w 1972 roku, kiedy wystąpił w epizodycznej roli w filmie „Dziewczyny do wzięcia” Janusza Kondratiuka nie może się spodziewać wysokiej emerytury. Zbigniewa Buczkowskiego doskonale pamiętamy z występów w takich produkcjach jak „Dom”, „Graczykowie” czy „Święta wojna”. Wybił się dzięki roli w filmie Tomasza Zygadło „Rebus” w 1977 roku.

Zbigniew Buczkowski miesiąc temu obchodził swoje 70 urodziny, jednak emerytura nie jest w jego przypadku wysoka. Jak sam podkreśla, może liczyć z ZUS na 1500-2000 złotych miesięcznie świadczenia. Zamierza zatem – póki jest na siłach i czuje się dobrze – pracować i kontynuować karierę aktorską.

„Całe życie płaciłem składki. Aktorzy mają to do siebie, że najpierw grają młodych, amantów, później ojców, dziadków i na końcu staruszków. Ja się czuję jeszcze na tyle młodo i jestem w formie, że będę grał tak długo, jak będę mógł” - mówi w rozmowie z „Faktem” aktor, podkreślając, że żyłby bardzo biednie, gdyby posiłkował się tylko pieniędzmi z ZUS.

Zbigniew Buczkowski/Youtube @miastokolobrzeg
Zbigniew Buczkowski/Youtube @miastokolobrzeg
Zbigniew Buczkowski/Youtube @miastokolobrzeg

Jak informował portal "Życie": KOMUNIKAT MINISTRA ZDROWIA, ADAMA NIEDZIELSKIEGO BUDZI NADZIEJĘ. POLITYK ZAPOWIEDZIAŁ PLAN NA NAJBLIŻSZE DNI. CZY TO ZNAK, ŻE WRACAMY DO NORMALNOŚCI

Przypomnij sobie: TAKICH EMOCJI W PROGRAMIE “DANCE DANCE DANCE” JESZCZE NIE BYŁO. AGUSTIN EGURROLA PONOWNIE KRYTYKUJE ROKSANĘ WĘGIEL. O CO CHODZI

Portal "Życie" pisał również: BABCIA WSTYDZIŁA SIĘ TEGO, ŻE JEJ WNUCZKA JEST NIEŚLUBNYM DZIECKIEM. SYN KOBIETY NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ O CEREMONII. MAŁO BRAKOWAŁO, A STRACIŁBY RODZINĘ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA MILIONÓW POLAKÓW. MINISTERSTWO ZDROWIA I NFZ ZAPOWIADAJĄ WZNOWIENIE WAŻNEJ DZIAŁALNOŚCI SZPITALI. POCZĄTEK JUŻ 4 MAJA