Nie da się ukryć, że Tadeusz Rydzyk to jeden z tych duchownych, których działania budzą ogromne emocje. Jest jednym z najpopularniejszych polskich księży – co niekoniecznie znaczy, że jest najbardziej lubiany.

Co niektórzy nazywają toruńskiego redemptorystę biznesmenem i zwracają uwagę na fakt, że on i jego fundacje otrzymują milionowe dotacje z budżetu państwa i nie tylko – założyciel TV Trwam oraz Radia Maryja może liczyć na kolejne miliony od seniorów, którzy przesyłają mu pieniądze.

Tadeusz Rydzyk o nieprzychylnych mu osobach

Warto zwrócić uwagę na fakt, że dotacje dla Rydzyka budzą skrajne emocje. Portal Goniec przypomina, że członkowie Stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska szukają teraz odpowiedzi na to, ile dostają twory duchownego: Fundacja Lux Veritatis, Fundacja Nasza Przyszłość i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @TV Trwam
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @TV Trwam

Taki stan rzeczy wyraźnie nie podoba się duchownemu, który próbuje utajniać te informacje. Aktualnie toczy się postępowanie sądowe dotyczące kwestii finansowych, a na ostatniej sprawie w ławach zabrakło Tadeusza Rydzyka oraz jego współpracowników.

Duchowny z Torunia znalazł jednak czas na długi wywiad. Jego słowa zaskoczyły wszystkich. Twierdził, że „odbiera się nam dobre imię przez kłamstwa, oszczerstwa i tym podobne, bo tak się robi, jeśli chce się kogoś zniszczyć”.

Zachowanie swoich przeciwników porównał do działań Hitlera oraz Stalina. Jak przyrównał swoją sytuację? Sami zobaczcie: „Tak było z księdzem Jerzym Popiełuszko – odbierano mu dobre imię, linczowano go w mediach, a później zamordowano”.

Przy okazji dodał, że od kilku lat obserwuje „pewne mechanizmy niszczenia Radia Maryja”. Te z kolei porównał do… działań Lenina.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka

Spodziewaliście się, że próby poznania źródeł dochodów Rydzyka oraz ich wysokości spotkają się z takim odbiorem samego duchownego? Sprawa toczy się od 2016 roku, a duchowny stale utrudnia zdobycie informacji na temat sfery finansowej w jego fundacjach i uczelni. Jego zdaniem… nie ma prawa podlegać kontroli.

Też uważacie, że to, na co wydawane są środki publiczne, powinno być utajniane?

Nieoficjalnie mówi się, że podmioty związane z Rydzykiem dostały już ponad 325 mln zł od początku rządów obecnej władzy.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BABCIA WSTYDZIŁA SIĘ TEGO, ŻE JEJ WNUCZKA JEST NIEŚLUBNYM DZIECKIEM. SYN KOBIETY NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ O CEREMONII. MAŁO BRAKOWAŁO, A STRACIŁBY RODZINĘ

O tym się mówi w Polsce: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA MILIONÓW POLAKÓW. MINISTERSTWO ZDROWIA I NFZ ZAPOWIADAJĄ WZNOWIENIE WAŻNEJ DZIAŁALNOŚCI SZPITALI. POCZĄTEK JUŻ 4 MAJA

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ KAROL ZAPROWADZI PORZĄDEK W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ. OD TERAZ ROYALSI BĘDĄ MUSIELI CHODZIĆ DO PRACY. DOSTANIE SIĘ TEŻ MEGHAN I HARRY’EMU

Z życia gwiazd: KAMIL STOCH POSIADACZEM POTĘŻNEGO MAJĄTKU? UWIELBIANY POLSKI SKOCZEK ZAROBIŁ WRĘCZ ASTRONOMICZNE PIENIĄDZE. SUMĄ PRZEBIŁ SWOICH KOLEGÓW I KONKURENTÓW