Jarosław Kaczyński, czyli jeden z najbardziej wpływowych polityków w kraju, z pewnością przyzwyczaił się już do życia na świeczniku. Są jednak pewne rzeczy, których nie wie o nim opinia publiczna.

Poza tym, jak wiele znaczy w świecie polskiej polityki, dla wszystkich oczywiste jest, że jest także wielkim miłośnikiem kotów i zwierząt w ogóle. Jednak to nie wszystko, co kocha Kaczyński.

Jarosław Kaczyński / YouTube:  Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński / YouTube: Janusz Jaskółka

Jarosław Kaczyński to miłośnik sztuki

Super Express zauważa, że wicepremier ds. bezpieczeństwa kocha także… sztukę. Okazuje się, że ma nawet artystę w rodzinie!

Mowa o jego bracie ciotecznym, który wykonuje szkice ołówkiem. Radzi sobie świetnie – jest znanym artystą! Co ciekawe, dzieła kuzyna bardzo przypadają do gustu politykowi.

Artysta, o którym mowa, to Jan Maria Tomaszewski. Jego dom wygląda jak galeria sztuki. Maluje sporo obrazów, motywem wielu z nich jest śmierć. Jak opowiada, jego proces twórczy jest nietypowy – wstaje o czwartej nad ranem i obserwuje wszystko wokół.

Jarosław Kaczyński/Youtube @TVP Info
Jarosław Kaczyński/Youtube @TVP Info

Później siada i szkicuje, robi grafiki, maluje. Dodaje, że co jakiś czas odwiedza go sam Jarosław Kaczyński, który bardzo lubi jego obrazy. Jan Maria Tomaszewski liczy na to, że po pandemii uda mu się zorganizować wystawę obrazów – i że zjawi się na niej wicepremier.

Jak wyznał, „Jarek jest dla niego jak brat”. Podkreśla jednak, że gdy się spotykają, unikają tematu polityki.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARDZO WAŻNA INFORMACJA WPROST OD PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ! JEDEN Z POPULARNYCH PRODUKTÓW WYCOFANY ZE SKLEPÓW. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY

O tym się mówi w Polsce: TRUDNA SYTUACJA ROZEGRAŁA SIĘ PRZED JEDNYM ZE SZPITALI. KOBIETA NIE OTRZYMAŁA NIEZBĘDNEJ POMOCY. NIESTETY WSZYSTKO ZAKOŃCZYŁO SIĘ FATALNIE

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ KAROL I CAMILLA PARKER-BOWLES PRZEGLĄDAJĄ LISTY KONDOLENCYJNE. SYN KSIĘCIA FILIPA NIE MOŻE POWSTRZYMAĆ ŁEZ WZRUSZENIA. PORUSZAJĄCY WIDOK

Z życia gwiazd: JAK UŁOŻYŁA SOBIE ŻYCIE MARYLA RODOWICZ PO ROZSTANIU Z MĘŻEM? MEDIALNE ZAMIESZANIE WOKÓŁ ROZWODU JEST NIEPRZYJEMNE. PRZYZNAŁA, ŻE „NIE MA SZANS”