Jak informuje portal Super Express, do dramatycznej sytuacji doszło na schodach Szpitala Powiatowego w Sławnie, w województwie zachodniopomorskim. Kobieta nie otrzymała niezbędnej pomocy medycznej i zmarła.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca!

Tragiczne wydarzenie miało miejsce 29 marca tego roku. 62- letnia Janina Gunerka nagle bardzo źle się poczuła. Lekarz rodzinny 62 – latki skierował ją do szpitala, z uwagi na bardzo wysoki poziom cukru we krwi. Kobieta wraz z dziećmi niezwłocznie udała się do wskazanej placówki.

Córka kobiety podczas jednego z wywiadów zaznaczyła, że bezzwłocznie wraz ze swoim mężem zawieźli mamę do szpitala. Jak wyznaje kobieta, po przybyciu do szpitala i próbie wejścia na oddział wewnętrzny została poinformowana przez pielęgniarkę, że musi dzwonić bezpośrednio na oddział, co niezwłocznie uczyniła.

Dopiero po kilku próbach odebrał jeden z pracujących na oddziale lekarze i przekazał, że obecnie trwa dezynfekcja, bowiem na oddziale przebywał pacjent chory na COVID-19 i będą musieli nieco poczekać.

Kto odpowie za śmierć kobiety?

Jak wyznała córka pani Janiny, nikt nie próbował ratować jej mamy, mimo iż kobieta zgłaszała, że pani Janina bardzo źle się czuje. Kiedy wreszcie lekarz zszedł na dół, 62 – latka już nie żyła.

- Mam ogromny żal i pretensję do lekarza oraz pielęgniarki o to, jak potraktowali moją mamę. Nie wiem, czy by nadal żyła, ale wiem, że nie było nawet próby jej ratowania. Żeby tego było mało, gdy w końcu lekarz zszedł do nas, pierwsze co zrobił, to wsadził zmarłej mamie patyk do nosa na test na koronawirusa – zaznacza córka pani Janiny.

Rodzina pani Janiny złożyła do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jak jednak przekazał dyrektor szpitala w Sławnie – Tomasz Walasek, wszystkie procedury zostały przeprowadzone w odpowiedni sposób i nie doszło do żadnych uchybień w tej kwestii.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: LOS ZDZISŁAWA Z "SANATORIUM MIŁOŚCI 3" ODMIENIŁ SIĘ! MĘŻCZYZNA ZNALAZŁ MIŁOŚĆ, KTÓREJ OD DAWNA SZUKAŁ. DO JEGO ŻYCIA ZAWITAŁO SZCZĘŚCIE

O tym się mówi w Polsce: ZAPADŁA WIĄŻĄCA DECYZJA W SPRAWIE ZJAZDU MOTOCYKLOWEGO NA JASNEJ GÓRZE. CZY JEGO UCZESTNICY ZOSTANĄ POCIĄGNIĘCI DO ODPOWIEDZIALNOŚCI

O tym się mówi na świecie: NIEZWYKŁE ZNALEZISKO W SAŁACIE. RODZINA NIE SPODZIEWAŁA SIĘ TEGO, NA CO NATRAFIŁA W ZAKUPACH

Z życia gwiazd: OGROMNA METAMORFOZA ADAMA MAŁYSZA. SKOCZEK PRZEZ WIELE LAT NIE CZUŁ SIĘ KOMFROTOWO. O CO DOKŁADNIE CHODZIŁO