Przed kilkoma dniami wszystkie polskie media obiegła druzgocąca informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Wokalista zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Miał 74 lata.

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu artysta zaraził się koronawirusem. Niestety, nawet szczepienie nie uchroniło go przed chorobą. Choć wyszedł już nawet ze szpitala, kilka dni później nagle zaczął słabnąć i zmarł.

Krzysztof Krawczyk/Youtube @79wiosna
Krzysztof Krawczyk/Youtube @79wiosna

Proboszcz o Krzysztofie Krawczyku

Najbliżsi Krawczyka oraz jego fani pogrążyli się w żałobie. Wszyscy wyczekiwali na informacje, co dokładnie stało się artyście, a także wieści o jego ostatnim pożegnaniu.

Na temat wokalisty zaczęło wypowiadać się w mediach coraz więcej osób, nie tylko najbliższych, ale m.in. innych sław. W końcu głos zabrał także proboszcz parafii, do której należał Krawczyk – Bernard Briks.

Ksiądz z Grotników przyznał, że od września czekał, by zobaczyć się z artystą. Niestety, już nie zdążył. Opisał jednak, że „dzięki niemu parafianie odnajdywali drogę do Boga”. Jaki wkład w życie parafii miał Krzysztof Krawczyk?

Duchowny i artysta widzieli się raz, niecałe 30 lat temu. We wrześniu 2020 ksiądz objął parafię w Grotnikach, planowali się spotkać, jednak Krawczyk cały czas przebywał w izolacji, gdyż nie chciał się zarazić.

Krzysztof Krawczyk / YouTube:  polsatnews.pl
Krzysztof Krawczyk / YouTube: polsatnews.pl

W Wielką Sobotę ksiądz i żona artysty rozmawiali jeszcze przez telefon – to tego dnia Krawczyk wyszedł ze szpitala. Mieli spotkać się po świętach, niestety nie zdążyli.

Krzysztof Krawczyk koncertował w Grotnikach i – jak mówili poprzedni proboszczowie – „był bardzo zaangażowany w życie kościoła”. Dawał występy, które zdaniem Bernarda Briksa „pomogły stanąć na równe nogi i odnaleźć Boga” wielu parafianom.

Artysta będzie pochowany 10 kwietnia o 15:00 na cmentarzu w Grotnikach. Msza odbędzie się o 12:00 w archikatedrze w Łodzi.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLACY MAJĄ JEDYNIE MIESIĄC NA DOPEŁNIENIE BARDZO WAŻNEGO OBOWIĄZKU. W PRZYPADKU PRZEKROCZENIA TERMINU CZEKA WYSOKI MANDAT. CHODZI O SAMOCHODY

O tym się mówi w Polsce: PORUSZAJĄCE WYZNANIE PACJENTA SZPITALA TYMCZASOWEGO. ZDRADZIŁ CODZIENNOŚĆ PRACY LEKARZY WALCZĄCYCH O ŻYCIE CHORYCH. PADŁY SŁOWA O MŁODYCH LUDZIACH

O tym się mówi na świecie: PREZYDENT POPEŁNIŁ GAFĘ? TAK ROZMAWIAŁ PRZEZ TELEFON Z KRÓLEM JORDANII? ZDJĘCIA Z GABINETU ANDRZEJA DUDY WPRAWIAJĄ W KONSTERNACJĘ. RZECZNIK KOMENTUJE

Z życia gwiazd: BRAT MAGDY GESSLER ZDRADZIŁ WIELKĄ RODZINNĄ TAJEMNICĘ. ZNANEJ RESTAURATORCE MOŻE SIĘ TO NIE SPODOBAĆ! CZY TALENT DO GOTOWANIA JEST U NICH DZIEDZICZNY