Jak informuje serwis Lelum, większość Polek i Polaków musi mieć się na baczności, jeśli kupują lub sprzedają samochód. Zgodnie z nowymi przepisami na dokonanie obowiązku rejestracji i wyrejestrowania pojazdu zostaje jedynie miesiąc. Opóźnienie w tej kwestii może skończyć się srogim mandatem – to aż tysiąc złotych! Co jednak w przypadku, gdy ze względu na ograniczenia pracy w wydziałach komunikacji w dobie pandemii termin się przeciągnie?

Niestety, pandemia koronawirusa ma duży wpływ również na działalność rozmaitych urzędów i instytucji. Obecnie większość pracuje w trybie zdalnym, przez co w wydziałach komunikacji na terminy czeka się nawet kilka tygodni!

Na rejestrację nowego samochodu i wyrejestrowanie starego mamy miesiąc. Co jednak, gdy w wydziałach komunikacji czeka się dziś na termin kilka tygodni?

Ograniczenie terminu rejestracji i wyrejestrowania samochodu zostało wdrożone 1 stycznia 2021 roku. Wcześnie na dopełnienie tego obowiązku mieliśmy pół roku – 180 dni, teraz jest to jedynie miesiąc – 30 dni.

Zmiany w prawie miały zostać wdrożone mimo sprzeciwów samorządów, które apelowały o tym, że ze względu na pandemię praca wydziałów komunikacji w urzędach miast i starostwach powiatowych jest już dostatecznie utrudniona.

Rejestracji wymaga samochód sprowadzony z zagranicy (1-sza rejestracja w Polsce), trzeba także zgłosić zbycie lub nabycie pojazdu wcześniej zarejestrowanego. Co stanie się, jeśli nie dotrzymamy terminu 30 dni? Wówczas trzeba się liczyć z kara od 200 złotych do nawet tysiąca.

Niestety, zgodnie z informacjami portalu Money, obecnie na termin w wydziale komunikacji czeka się od kilku dni do nawet 3 tygodni. W wielu miastach nie sposób dodzwonić się do urzędu.

„Są urzędy, w których bez pomocy wykwalifikowanych „staczy” w ogóle nie uzyskamy numerka – przekonuje Maciej Szymajda, prezes Stowarzyszenia Komisów w wywiadzie z „Rzeczpospolitą”.

Wyjaśnia również, że ogromne problemy mają szczególnie właściciele komisów samochodowych, którzy nierzadko musza zarejestrować nawet kilkanaście samochodów.

Jak informował portal "Życie": AGNIESZKA RADWAŃSKA POKAZUJE, JAK MIESZKA! JEJ DOM POTRAFI WPRAWIĆ W ZACHWYT! WIELE OSÓB ZAZDROŚCI BYŁEJ TENISISTCE WYSTROJU WNĘTRZ MIESZKANIA

Przypomnij sobie: O ILE WZROSŁY ROKU RENTY I EMERYTURY? WALORYZACJA W MARCU BYŁA NAPRAWDĘ WYSOKA! EKSPERCI ANALIZUJĄ, JAK PRZEKŁADA SIĘ NA BUDŻETY DOMOWE SENIORÓW

Portal "Życie" pisał również: MINISTER ZDROWIA ZDRADZIŁ, CO CZEKA NAS PODCZAS ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ MAJÓWKI? NIE SĄ TO DOBRE WIEŚCI DLA POLAKÓW! TRZEBA PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TRUDNE CZASY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PREZYDENT POPEŁNIŁ GAFĘ? TAK ROZMAWIAŁ PRZEZ TELEFON Z KRÓLEM JORDANII? ZDJĘCIA Z GABINETU ANDRZEJA DUDY WPRAWIAJĄ W KONSTERNACJĘ. RZECZNIK KOMENTUJE