Programy śniadaniowe na stałe weszły do ramówki największych stacji telewizyjnych. Polacy je uwielbiają i chętnie oglądają dziennikarskie popisy ulubionych prowadzących.

Okazuje się, że większość gospodarzy tego typu programów w rzeczywistości wcale nie planowała dla siebie tego zawodu – ba, zdecydowana większość z nich zamierzała być kim innym, kształcili się w różnych kierunkach. Jakich?

Jakie zawody mają prowadzący programy śniadaniowe?

Pudelek zebrał informacje na temat poszczególnych gospodarzy śniadaniówek. Wielu z nich nie pracuje w zawodzie – kończyli zupełnie inne studia. Ba, jest nawet osoba, która studiów nie ma w ogóle.

Dorota Wellman i Marcin Prokop. Źródło: Youtube Anusiak
Dorota Wellman i Marcin Prokop. Źródło: Youtube Anusiak

Na pierwszy ogień idą Dorota Wellman, która została filologiem polskim – ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Jej partner z „Dzień dobry TVN”, Marcin Prokop, jest zaś absolwentem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości.

Ida Nowakowska może pochwalić się ukończonymi na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles studiami aktorskimi. Równolegle kształciła się także w innym kierunku – studiowała stosunki międzynarodowe.

Izabella Krzan z kolei uzyskała licencjat w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na magisterkę nie ma już czasu.

Kasia Cichopek jest absolwentką psychologii stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz… instruktorem teatralnym.

Maciej Kurzajewski to z zawodu prawnik, a Olek Sikora – specjalista ds. zarządzania w turystyce.

Filip Chajzer. Źródło: Youtube Plejada
Filip Chajzer. Źródło: Youtube Plejada

Tomasz Wolny jest wykładowcą na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, gdzie sam studiował. Ma wykształcenie dziennikarskie.

Małgorzata Opczowska z zawodu jest prawniczką, a Małgorzata Tomaszewska – psychologiem.

Tomasz Kammel wybrał germanistykę w Zielonej Górze, a Robert El Gendy jest z kolei po studiach ekonomicznych.

Łukasz Nowicki ma wykształcenie aktorskie. Paulina Krupińska postawiła na pedagogikę, a Damian Michałowski, jej ekranowy partner, jest z zawodu dziennikarzem.

Studiów nie ma z kolei Filip Chajzer.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: SĘDZINA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO DRWIŁA ZE ZNANEJ DZIENNIKARKI. KRYSTYNA PAWŁOWICZ NIE ZOSTAWIŁA SUCHEJ NITKI NA MAGDZIE MOŁEK

O tym się mówi w Polsce: MAŁO KTO WIE O KOSZMARZE, PRZEZ JAKI PRZESZEDŁ PROFESOR SIMON. WYBITNY SPECJALISTA DO DZIŚ NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ Z OGROMNĄ STRATĄ

O tym się mówi na świecie: WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA Z PAŁACU BUCKINGHAM UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE. MEGHAN MARKLE WYZNAŁA CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT JEJ RELACJI Z KSIĘŻNĄ KATE

Z życia gwiazd: KAMILA KACZMAREK Z PROGRAMU “KRÓLOWE ŻYCIA” PO RAZ KOLEJNY ZMIENIŁA SWÓJ WYGLĄD. FANI NIE NADĄŻAJĄ. CELEBRYTKA RAZ PO RAZ WPROWADZA NASTĘPNE ZMIANY