Zenek Martyniuk to persona znana już od lat w świecie muzyki disco polo. I choć co niektórzy mogli sądzić, że gwiazdor od początku planował karierę właśnie w tym kierunku i świetnie udało mu się wybić, tak nie było – muzyk miał inny pomysł na siebie.

Okazuje się, że Zenek Martyniuk planował zrobić inną karierę. Super Express zauważa jednak, że raczej nie ma czego żałować. Teraz na swojej muzyce jest w stanie zarobić ogromne pieniądze – przed pandemią mówiło się o kwocie rzędu nawet 7,5 mln zł rocznie.

Zenek Martyniuk. Źródło: Youtube AKCENT - Oficjalny
Zenek Martyniuk. Źródło: Youtube AKCENT - Oficjalny

Kim jest Zenek Martyniuk z zawodu?

Zenek Martyniuk pochodzi z małej wsi Gredele na Podlasiu. W wieku siedmiu lat zaczął uczyć się w kierunku muzycznym. Na początku zdobywał wiedzę pod okiem dwóch wujków, którzy byli członkami weselnych zespołów muzycznych.

Jednak gwiazdor nie skończył żadnej profesjonalnej szkoły muzycznej. Poszedł w innym kierunku – najpierw skończył liceum w Białymstoku, następnie zaś – studium ekonomiczne w Bielsku Podlaskim.

Zenek Martyniuk. Źródło: Youtube AKCENT - Oficjalny
Zenek Martyniuk. Źródło: Youtube AKCENT - Oficjalny

Ukończone przez Zenka szkoły pozwoliłyby mu na… zostanie księgowym. Dałoby mu to zarobki na poziomie 4-7 tys. złotych brutto. Jak widać, są to pieniądze o wiele mniejsze niż zarobki z działalności muzycznej.

Czy Zenek żałuje tego, że nie obrał ścieżki, do której przygotowywał się za młodu? Zapewne nie – w końcu teraz nazywany jest królem disco polo i zdobył ogólnokrajową sławę!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAN NOWICKI ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE SZCZEPIEŃ POZA KOLEJNOŚCIĄ. JEGO SŁOWA ZASKOCZYŁY KOLEGÓW ZE ŚRODOWISKA ARTYSTYCZNEGO

O tym się mówi w Polsce: SZYKUJĄ SIĘ WYSOKIE MANDATY ZA NIEPRZESTRZEGANIE TYCH PRZEPISÓW. WKRÓTCE WCHODZI NOWA NOWELIZACJA ODNOŚNIE SEGREGACJI ŚMIECI. CO TRZEBA WIEDZIEĆ

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY JEDNAK NIE SPOTKA SIĘ Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CZY W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ DOSZŁO DO KOLEJNYCH KŁÓTNI? NOWE FAKTY

Z życia gwiazd: MAŁGORZATA I RADOSŁAW MAJDANOWIE WYBRALI SIĘ NA DŁUGO OCZEKIWANA WAKACJE. GDZIE PRZEBYWA PARA? TE WIDOKI ROBIĄ WRAŻENIE