Afera szczepionkowa związana z ludźmi polskiej kultury, którzy mieli być ambasadorami akcji powszechnych szczepień na COVID-19 trwa w najlepsze.

Wielu Polaków głośno mówiło o tym, że przyjęcie przez znane osoby szczepionki poza kolejnością jest oburzające.

Znany od dekad i wybitny polski aktor Daniel Olbrychski postanowił wypowiedzieć się w sprawie. W swoich słowach bierze w obronę kolegów i koleżanki ze sceny i planu filmowego.

Jak wyjaśnia Daniel Olbrychski, artyści otrzymali telefon z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i zostali na szczepienie zaproszeni, nikt nie pchał się na siłę. Znany aktor wziął swoich kolegów po fachu w obronę na antenie TVN24.

Artysta wyjaśnia, że na jego oczach dzieje się coś niewiarygodnego, czego wcześniej nie doświadczył. Przekonuje, że sytuacja Krystyny Jandy głęboko nim wstrząsnęła. Aktorka miała dobrowolnie dać przykład Polakom, a spotkała ją fala negatywnych komentarzy.

Daniel Olbrychski zabrał głos w sprawie afery szczepionkowej polskich artystów. Broni kolegów po fachu

Zdaniem Daniela Olbrychskiego to właśnie aktorzy są ofiarami całej sytuacji.

„Przecież to nie aktorzy pobiegli tam z żądaniem szczepienia, zostali tam zaproszeni i tak jak mówiła Krystyna Janda, nikogo poza nimi nie było na korytarzu” – mówił w TVN24 Daniel Olbrychski, cytowany przez Fakt.

Aktor mówił również, że namawia prezydenta Andrzeja Dudę, aby poddał się szczepieniu przed kamerami, aby dać Polakom dobry przykład.

Warto przypomnieć, że powszechne szczepienia przeciw COVID-19 zaczęły się 27 stycznia i obecnie szczepionki przyjmuje grupa zero, czyli przede wszystkim pracownicy ochrony zdrowia.

Jak informował portal "Życie": EDYTA GÓRNIAK POSTANOWIŁA ODPUŚCIĆ SOBIE MĘŻCZYZN? JEJ NAJNOWSZE SŁOWA ZANIEPOKOIŁY WIELE OSÓB. PIOSENKARKA SMUTNO O SWOIM ŻYCIU UCZUCIOWYM

Przypomnij sobie: ANNA LEWANDOWSKA ZASKOCZYŁA UROCZYMI ZDJĘCIAMI. GWIAZDA ŚWIETNIE BAWI SIĘ NA SANKACH W TOWARZYSTWIE UKOCHANYCH CÓRECZEK. W KOGO WDAŁA SIĘ KLARA

Portal "Życie" pisał również: ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI TO NIE TYLKO PRESTIŻ, ALE I SPORE PIENIĄDZE. ILE ZAROBIŁ KAMIL STOCH NA WYGRANEJ W TCS? W GRZE DUŻA WYGRANA

Pisaliśmy również o: CZY WARTO GROMADZIĆ NA SWOIM KONCIE OSZCZĘDNOŚCI NIEZBĘDNE DO NASZEJ OSTATNIEJ DROGI? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁO BIURO RZECZNIKA FINANSOWEGO