TVP w ostatnim czasie może pochwalić się sporymi wynikami oglądalności. Telewizja dysponująca obecnie ogromnym budżetem z chęcią karmi widzów nowymi produkcjami oraz powtórkami tego, co już znane i lubiane.

Tym razem warto wziąć pod lupę jeden z najnowszych tworów Telewizji Polskiej. Mowa o hicie „Osiecka”. Portal WP zauważa, że w serialu nie obyło się bez błędów.

"Osiecka". Źródło: Youtube TVP VOD
"Osiecka". Źródło: Youtube TVP VOD

Błędy w serialu „Osiecka”

Choć widać, że serial jest dopracowany, niektórych błędów ciężko uniknąć. W kolejnych odcinkach produkcji można doszukać się mniejszych lub większych wpadek, których twórcy nie wyłapali.

Jednym z nich jest np. fakt, że podczas sceny w Kazimierzu Dolnym, która rozgrywała się w latach 50. XX wieku, w tle na dachu widać niewymazane anteny satelitarne.

W pierwszym odcinku zauważono błąd z mapą PRL. Scena z Kazimierza Dolnego znalazła się w trzecim odcinku serialu – to wtedy oczom telewidzów ukazały się anteny telewizyjne.

Następnym błędem jest także niewymazanie domofonu znajdującego się przy drzwiach jednej z klatek schodowych. Cóż, szanse na to, że znajdował się tam w latach 50., są żadne – widocznie jednak ekipa przeoczyła ten szczegół.

"Osiecka". Źródło: Youtube TVP VOD
"Osiecka". Źródło: Youtube TVP VOD

Kolejnym błędem jest także scena powrotu Agnieszki Osieckiej do mieszkania w Warszawie na Saskiej Kępie. Kadr pochodzący z piątego odcinka przedstawia numer na budynku – 25, a tuż obok niego znajduje się tabliczka z tym samym numerem. Tabliczka, która… została zamontowana w XXI wieku, a nie w 1964, a ten rok przedstawia nagranie.

Jak widać, czasem nie sposób uniknąć wszystkich błędów. Internauci zauważają jednak, że ekipa TVP potrafi skrupulatnie znaleźć nawet serduszko WOŚP, tymczasem tego typu wpadki w serialach wciąż mają miejsce.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „SANATORIUM MIŁOŚCI”: ODCINEK NOWEJ EDYCJI POWALIŁ NA KOLANA. WIDZOWIE W ZACHWYCIE! CZY SEZON OKAŻE SIĘ HITEM? BOHATEROWIE TO BARWNE PTAKI

O tym się mówi w Polsce: KIEDY UCZNIOWIE WRÓCĄ DO SZKÓŁ? MINISTER ZDROWIA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ NA TEMAT DECYZJI RZĄDU. RODZICE ZASTANAWIAJĄ SIĘ, CO STANIE SIĘ PO FERIACH ZIMOWYCH

O tym się mówi na świecie: WIADOMO JAKA KSIĘŻNA KATE JEST POZA FLESZEM KAMER. WIELE OSÓB MOŻE BYĆ ZASKOCZONYCH TYM JAKA JEST W DOMU I JAK WYGLĄDAJĄ JEJ OBOWIĄZKI

Z życia gwiazd: KASIA TUSK POKAZAŁA NIEZNANĄ DO TEJ PORY FOTOGRAFIĘ ZE ŚLUBU! WIELKA GRATKA DLA FANÓW ZNANEJ BLOGERKI. CÓRKA DONALDA TUSKA POKAZAŁA SIĘ Z OJCEM