Julia Wróblewska słynie ze swojego zamiłowania do otwartego wyrażania swoich poglądów i wchodzenia w rozmaite dyskusje z osobami, które się z nią nie zgadzają. Nie od dziś też wiadomo, że młoda celebrytka nie jest zbyt religijna i raczej stroni od tego tematu. Nic więc dziwnego, iż święta są dla niej czasem... kolejnego uzasadniania swoich racji. O co poszło tym razem?

Czy Wróblewska wykazała się hipokryzją?

Z uwagi na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, dziewczyna postanowiła złożyć wszystkim fanom życzenia świąteczne prosto z serca. Wyraziła nadzieję, że następny rok będzie dla wszystkich nieco łaskawszy niż obecny, oraz życzyła swoim obserwatorom dużo zdrowia, które uznała w obecnych czasach za najważniejsze. Zaznaczyła tym samym, iż tegoroczne święta postanowiła spędzić samotnie, by nie narażać na niebezpieczeństwo starszych członków swojej rodziny. Jeden z internautów zauważył jednak w jej słowach przejaw hipokryzji. Dlaczego?

Nie jest tajemnicą, iż Wróblewska nie jest osobą religijną - właśnie to najbardziej uderzyło internautę, który zapytał, dlaczego celebrytka obchodzi święta i składa świąteczne życzenia, jednocześnie nie wierząc w Boga. W odpowiedzi na komentarz Julia postanowiła dogłębnie wyjaśnić swoje pobudki.

"Choinka jest pogańska, tak samo dzielenie się prezentami. Jak już mówiłam, spędzam wtedy czas z rodziną jedząc kolację, ale nie chodzę do kościoła, nie modlę się, ani nie uważam tego okresu za narodziny Boga" - napisała Wróblewska.

Zauważyła przy tym, iż święta Bożego Narodzenia powstały na fundamentach... pogańskich tradycji, a 25 grudnia jest właściwie dniem świętowania przesilenia zimowego. Wspomniała również o tym, by w świętowaniu nie zapominać o tych, którym zawdzięczamy te wyjątkowe dni - a mianowicie naszych pogańskich przodkach.

"Jeśli ktoś chciałby nazwać mnie hipokrytką, bo spędzam czas z rodziną w te dni, niech zastanowi się, skąd te święta właściwie się wzięły" - podsumowała.

Czy w tym, co mówi Julia, faktycznie coś jest?

Zobacz także: Joanna Krupa pokazała jak świętuje Boże Narodzenie. Rodzinne zdjęcie zrobiło furorę w sieci

Może cię zainteresować: To niebywałe, co się zdarzyło tuż przed Bożym Narodzeniem 12 lat temu. Polska pożegnała wtedy wielkiego człowieka

Pisaliśmy również o: Media obiegła wiadomość ważna dla fanów Joanny Przetakiewicz. Spędziła Święta Bożego Narodzenia z synami i ich drugimi połówkami