Królowa Elżbieta, z uwagi na swoją reprezentacyjną funkcję jako królowej, co roku kieruje do rodaków wyjątkowe, bożonarodzeniowe orędzie. Motyw tegorocznej przemowy nie był dla nikogo zaskoczeniem. W zdumienie wprawił jednak Brytyjczyków jeden mały szczegół, którym królowa postanowiła okazać swoją solidarność z resztą narodu. Co takiego to było?

Orędzie Elżbiety II dodaje otuchy w trudnym czasie

Nie ulega wątpliwości, że zarówno rok 2020, jak i wieńczące go święta Bożego Narodzenia, pod wieloma względami był wyjątkowy. Ludzkość musiała zmierzyć się z ogólnoświatową tragedią, jaka dotknęła wszystkich na wielu poziomach życia. Pomimo wielu negatywów, obecna sytuacja ma jednak jeden znaczący plus - pomimo pozornego dystansu, zbliża do siebie ludzi. Zwróciła na to uwagę sama królowa Elżbieta.

"Co niezwykłe, rok, który z konieczności trzymał ludzi z dala od siebie, pod wieloma względami nas do siebie przybliżył" - zauważyła monarchini.

Jasne jest jednak, że dla wielu świąteczny czas będzie w tym roku czasem niezwykle przykrym - wiele osób opłakuje stratę bliskich im osób, inni - ze względu na panujące restrykcje - zmuszeni są spędzić święta samotnie, bez najbliższych. Elżbieta II zapewniła wszystkich Brytyjczyków, iż nie są w tej tragedii samotni, a ona sama kieruje do nich swoje myśli i modlitwy.

Tragiczny rok nie oszczędził nawet samej monarchini - również ona, w kontraście do ubiegłych lat, zmuszona była spędzić świąteczny czas w bardzo skromnym, okrojonym gronie. Nie były możliwe huczne święta, spędzane przez całą rodzinę w jednej z królewskich posiadłości. Pod tym względem nawet królowa okazała się być równa zwykłym członkom społeczeństwa.

fot. Instagram
fot. Instagram

Fakt ten podkreśliła wyjątkowym, subtelnym gestem. W przeciwieństwie do orędzia z ubiegłego roku, na którym przed królową widniały fotografie wielu członków jej rodziny, w tym roku na biurku ustawione zostało tylko jedno zdjęcie, przedstawiające męża monarchini. Doskonale symbolizuje to, iż pomimo swojej rangi, również królowa została dotknięta przez trudny czas, jaki wszyscy obecnie przechodzimy. Gest ten niewątpliwie wzruszył wielu Brytyjczyków, którzy mogli poczuć, iż w całym swoim dramacie nie są samotni.

Zobacz także: To niebywałe, co się zdarzyło tuż przed Bożym Narodzeniem 12 lat temu. Polska pożegnała wtedy wielkiego człowieka

Może cię zainteresować: Kobieta otrzymała zaskakujący prezent od swojej teściowej. Była kompletnie rozgoryczona. Specjalista radzi, czego lepiej nie dawać pod choinkę

Pisaliśmy również o: Wigilijny cud w szpitalnej sali. Kiedy ojciec spodziewał się dramatu, wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Lekarze nie potrafią wyjaśnić, co się stało