Święta za pasem! Teraz, kiedy Święta Bożego Narodzenia niemal za nami, każdy tylko dzieli się informacjami o tym, czym obdarowali go bliscy. Pewna kobieta otrzymała niezwykle zaskakujący prezent od swojej teściowej, którego totalnie się nie spodziewała. Ten podarunek wyprowadził ją z równowagi...

Jak wiadomo, prezenty świąteczne mogą czasem przyprawić o ból głowy. Znając upodobania i hobby osoby obdarowywanej nie jest ciężko dobrać właściwy upominek, lecz znacznie gorzej jest, kiedy totalnie nie wiemy, z czego owa osoba by się ucieszyła.

Niestety, takie sytuacje sprawiają, że często dochodzi do sytuacji, iż prezent jest nietrafiony, a osoba otrzymująca upominek pełna jest zażenowania lub – co gorsza – wstydu...

Specjalistka radzi, czego lepiej nie dawać pod choinkę!

W pewnej rodzinie kobieta spędzała Święta Bożego Narodzenia u teściowej. To były pierwsze święta u rodziny partnera po zawarciu związku małżeńskiego.

Kobieta jednak nigdy nie lubiła gotować, a od teściowej dostała dość wymowny prezent, jakim były... garnki oraz książka kucharska. Owy prezent wprawił ją w konsternację i zakłopotanie, gdyż wszyscy doskonale wiedzieli, że gotowanie nie jest jej hobby.

- Dramat. Nie znoszę kuchni, nie czuję tego. Gotuję, gdy muszę i tylko dlatego, żeby żyć. Nie sprawia mi to żadnej radości. wyznała kobieta.

Specjalistka od savoir-vivre radzi, że pod żadnym pozorem na święta nie powinno się dawać prezentów insynuujących pewne zachowania (w tym przypadku insynuacją jest fakt, że kobieta powinna nauczyć się gotować), a także nie powinno się dawać zwierząt w podarku, jeżeli nie było to ustalane prędzej.

Święta/ screen YT
Święta/ screen YT
Święta/ screen YT