To bardzo smutna informacja dla wszystkich, którzy pamiętają kultowy serial. Niemal każdy oglądał go w dzieciństwie – mowa o bajce dla dzieci. Jeden z jej twórców miał 82 lata.

Zmarł twórca legendarnej bajki dla dzieci

Portal Pikio poinformował o śmierci mężczyzny, który stworzył legendarny serial dla dzieci. Mężczyzna był pisarzem oraz scenarzystą. Zmarł w wieku 82 lat, oficjalny powód śmierci nie jest znany.

Świeca, śmierć. Źródło: Youtube Vicki Davis
Świeca, śmierć. Źródło: Youtube Vicki Davis

Mowa o Aleksandrze Kurlandskim – mężczyzna był jednym z twórców serialu „Wilk i zając”, który pamięta niemal każdy. Większość z nas oglądała tę kultową bajkę w dzieciństwie.

Mężczyzna miał 82 lata, zmarł w Moskwie 21 grudnia 2020 roku. Informacja została już potwierdzona przez agencję informacyjną Interfax.

Aleksandr Kurlandski odszedł w Moskwie, nie wiadomo jeszcze, co dokładnie się wydarzyło. Mężczyzna urodził się 1 lipca 1938 roku w Moskwie. Niemal każdy pamięta serial dla dzieci „Wilk i zając”, nie każdy jednak wie, że to zmarły scenarzysta i pisarz stworzył scenariusz do wszystkich jego odcinków.

Aleksandr Kurlandski. Źródło: Youtube Niezależny Serwis Wiadomości
Aleksandr Kurlandski. Źródło: Youtube Niezależny Serwis Wiadomości

W bajce „Wilk i zając”, która emitowana była w ZSRR w latach 1969-1986, istotą jest konflikt dwóch zwierząt i próby schwytania zająca przez wilka. Główny motyw przypomina również perypetie Toma i Jerry’ego czy Kojota oraz Strusia Pędziwiatra.

Zapewne każdy pamięta tę bajkę – stała się ona niemalże legendą! Aleksandr Kurlandski stworzył również kilka książek dla dzieci oraz animowany „Powrót marnotrawnej papugi”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NA TĘ WIADOMOŚĆ CZEKAŁO WIELU UCZNIÓW. CENTRALNA KOMISJA EGZAMINACYJNA WYDAŁA PILNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY MATUR I EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

O tym się mówi w Polsce: CZY CZĘŚĆ EMERYTÓW STRACI 500 PLUS DLA SENIORA? WSZYSTKO PRZEZ ZAPOWIADANĄ NA MARZEC 2021 WALORYZACJĘ. WAŻNE INFORMACJE DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW

O tym się mówi na świecie: NAJNOWSZE DONIESIENIA MEDIÓW O SZCZEPIONCE. PREPARAT MA TRAFIĆ NA RYNEK JUŻ WKRÓTCE. KIEDY RUSZĄ SZCZEPIENIA? ZNANE SĄ JUŻ SZCZEGÓŁY PROGRAM SZCZEPIEŃ

Z życia gwiazd: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK UDZIELIŁA PIERWSZEGO WYWIADU PO STRACIE MĘŻA. WDOWA PO PIOTRZE WOŹNIAKU-STARAKU OPOWIEDZIAŁA O NAJTRUDNIEJSZYM CZASIE W ŻYCIU