Jak podaje portal "Lelum", Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) podjęła ważną decyzję dotyczącą egzaminów ósmoklasisty oraz egzaminów maturalnych. Podjęto decyzję, że w związku z nauką odbywającą się w trybie zdalnym, na wspominanych egzaminach będą obowiązywały zaniżone wymagania egzaminacyjne. W ciągu kilku najbliższych dni ma zostać wydane w tej sprawie odpowiednie rozporządzenie.

Zmiany w egzaminach

Od listopada nauka na wszystkich poziomach edukacji odbywają się w trybie zdalnym. Niestety ta forma nauki niesie za sobą wiele ograniczeń, które uniemożliwiają sprawne przekazywanie i nabywanie wiedzy. W związku z tym CKE zdecydowało się na obniżenie nieco wymagań egzaminacyjnych. Co to oznacza dla uczniów?

Egzamin/YouTube/ @Kronika Kozienicka
Egzamin/YouTube/ @Kronika Kozienicka
Egzamin/ YouTube @Kronika Kozienicka

W egzaminie maturalnym zdecydowano się wprowadzić dość spore zmiany. Tegoroczni abiturienci nie będą musieli przystępować do egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym. Nie będzie również egzaminu ustnego. W przypadku, kiedy egzamin ustny jest niezbędny, maturzyści będą mieli prawo do niego przystąpić po złożeniu odpowiedniego wniosku.

Zmiany w egzamienie ósmoklasistym dotyczą przede wszystkim języka angielskiego, a dokładnie gramatyki. W czasie egzaminu nie pojawi się w związku z tym czas past perfect, a także mowa zależna.

Egzamin/YouTube/ @Kronika Kozienicka
Egzamin/YouTube/ @Kronika Kozienicka
Egzamin/YouTube/ @Kronika Kozienicka

Zdecydowano się o usunięciu z egzaminów tych zagadnień, których przekazanie w czasie lekcji zdalnych jest bardzo trudne. Stąd też CKE zdecydowało się również okroić wymagania umieszczone w podstawie programowej. Wszystkie zmiany zostaną ujęte w odpowiednim rozporządzeniu. Przyjętych rozwiązań ma nie zmienić ewentualny powrót dzieci do szkół już w styczniu.

Co sądzicie o zaproponowanym przez CKE rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Zaszczepienie się na koronawirusa przyniesie wymierne korzyści. Nie chodzi tylko o zdrowie. Rząd zdradził listę przywilejów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Woźniak-Starak udzieliła pierwszego wywiadu po stracie męża. Wdowa po Piotrze Woźniaku-Staraku opowiedziała o najtrudniejszym czasie w życiu

O tym się mówi: W których sklepach sprzedaje się żywe karpie na święta 2020? Są w ofercie tylko dwóch marketów, jakich