Wielu z nas pamięta karpie, które przed świętami pływały w wannach w większości polskich domów. Tymczasem teraz sytuacja się zmieniła – coraz więcej osób rezygnuje z kupowania żywych ryb, a co niektórzy – z jedzenia ich.

Za sprawą coraz bardziej popularnej diety wegetariańskiej popyt na ryby zmniejsza się. Tymczasem o warunkach, w jakich hodowane, a później przetrzymywane w sklepach i sprzedawane są karpie, jest coraz głośniej – wielu z nas zdaje sobie już sprawę, jak wygląda ten okrutny przemysł.

Karp. Źródło: Youtube Mateusz K.
Karp. Źródło: Youtube Mateusz K.

Wielkim sukcesem organizacji walczących o prawa zwierząt jest fakt, że obecnie ciężko kupić żywego karpia w sklepie. Nie jest to jednak niemożliwe. Które markety wciąż sprzedają żywe ryby?

Gdzie można kupić żywego karpia?

Portal Super Express przypomina, że w większości dużych sieci sklepów nie ma szans na kupno żywego karpia. Nie znajdziemy go w Lidlu ani Biedronce, wycofano je również z oferty Tesco, Auchan oraz – do 2021 roku – Carrefour.

Wszystko z powodu złych warunków przetrzymywania karpi oraz ich sprzedaży – często w reklamówkach bez wody, w których ryby duszą się i umierają w męczarniach. Cały barbarzyński proceder stanowi naruszenie ustawy o ochronie zwierząt z 2016 roku.

Karp. Źródło: Youtube Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA
Karp. Źródło: Youtube Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA

Żywe karpie kupimy jeszcze w niektórych sklepach Carrefour, a także w sieci E.Leclerc.

Ryba ta wśród Europejczyków uchodzi za „chwast” w podwodnym świecie, jedzą ją jedynie Polacy, Czesi i mieszkańcy niektórych niemieckich landów.

Co niektórzy konsumenci zapowiadają bojkot sieci sprzedających żywe karpie i rezygnują z zakupów w tych sieciach.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TO DWA LATA, ODKĄD NIE MA Z NAMI WAŻNEJ KOBIETY TELEWIZJI POLSKIEJ. CHOĆ BYŁA SZEFOWĄ REDAKCJI TVP TO ZNANA BYŁA PRZEZ ZWIĄZEK Z DANIELEM OLBRYCHSKIM

O tym się mówi w Polsce: JEST NOWA DECYZJA POLSKICH WŁADZ, KTÓRA WPŁYNIE NA PODRÓŻE POLAKÓW. WSZYSTKO W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO OBYWATELI. ZMIANA OD WTORKU

O tym się mówi na świecie: NIEZWYKŁE ZJAWISKO NA NIEBIE. OSTATNI RAZ MOŻNA JE BYŁO ZOBACZYĆ PRAWIE 800 LAT TEMU. JUŻ DZIŚ NA NIEBIE POJAWI SIĘ GWIAZDA BETLEJEMSKA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: JASNOWIDZ JACKOWSKI RADZI, W JAKI SPOSÓB W 2021 ROKU ZATRZYMAĆ PRZY SOBIE JAK NAJWIĘCEJ PIENIĘDZY. JEGO WIZJE NIE NAPAWAJĄ OPTYMIZMEM