Święta nadchodzą wielkimi krokami. Na początku tygodnia większość z nas zaczyna zastanawiać się, jaka pogoda czeka nas w następnych dniach. Synoptycy są już niemal pewni, co nas czeka - prognozy są coraz bardziej prawdopodobne i można im już w dużym stopniu zaufać.

We wtorek, 22 grudnia, rozpocznie się kalendarzowa zima. Już w czwartek czeka nas Wigilia. Czy są szanse na śnieg? Jaka będzie pogoda?

Deszcz. Źródło: Youtube Stardust Vibes - Relaxing Sounds
Deszcz. Źródło: Youtube Stardust Vibes - Relaxing Sounds

Pogoda na poniedziałek, czy w święta Bożego Narodzenia 2020 będzie śnieg?

Portal Onet opublikował pogodę na najbliższe godziny i dni. Okazuje się, że aura może nas jeszcze zaskoczyć.

Dziś, w poniedziałek, na terenie całego kraju będzie pochmurno. Od czasu do czasu, głównie w południowej części Polski, będzie można liczyć na przejaśnienia.

Lokalnie mogą wystąpić również opady, jednak nie ma co liczyć na śnieg - będzie to deszcz bądź mżawka.

Dziś temperatury dalekie będą od ciepłych - termometry wskażą od 0 stopni Celsjusza w woj. świętokrzyskim do maksymalnie 6 na zachodzie.

Deszcz. Źródło: Youtube Marcy Shan - Życie w Dubaju
Deszcz. Źródło: Youtube Marcy Shan - Życie w Dubaju

Wiatr będzie dąć z umiarkowaną siłą z południa. Zdaniem IMGW Europa podzieliła się na dwa fronty. Nad północno-zachodnie tereny kontynentu zawitały niże znad Oceanu Atlantyckiego, zaś reszta – na obszarze wyższego ciśnienia.

Granica niżu znad Morza Północnego przebiega w Polsce, a z zachodu do wschodniej części kontynentu nadchodzi chłodny front, który jednak się rozmywa.

Dziś, w poniedziałek, opady mogą szybko zamarzać. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące części wschodniej, wybranych terenów na południu i w środkowej części Polski.

Na baczności powinny mieć się szczególnie osoby przebywające na terenie woj. podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego oraz części województw: mazowieckiego, podkarpackiego, małopolskiego.

Co do świąt – prawdopodobnie nie ma co liczyć na śnieg, jednak należy jeszcze chwilę poczekać, by prognozy były już pewne.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TO DWA LATA, ODKĄD NIE MA Z NAMI WAŻNEJ KOBIETY TELEWIZJI POLSKIEJ. CHOĆ BYŁA SZEFOWĄ REDAKCJI TVP TO ZNANA BYŁA PRZEZ ZWIĄZEK Z DANIELEM OLBRYCHSKIM

O tym się mówi w Polsce: JEST NOWA DECYZJA POLSKICH WŁADZ, KTÓRA WPŁYNIE NA PODRÓŻE POLAKÓW. WSZYSTKO W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO OBYWATELI. ZMIANA OD WTORKU

O tym się mówi na świecie: NIEZWYKŁE ZJAWISKO NA NIEBIE. OSTATNI RAZ MOŻNA JE BYŁO ZOBACZYĆ PRAWIE 800 LAT TEMU. JUŻ DZIŚ NA NIEBIE POJAWI SIĘ GWIAZDA BETLEJEMSKA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: JASNOWIDZ JACKOWSKI RADZI, W JAKI SPOSÓB W 2021 ROKU ZATRZYMAĆ PRZY SOBIE JAK NAJWIĘCEJ PIENIĘDZY. JEGO WIZJE NIE NAPAWAJĄ OPTYMIZMEM