Tomasz Sekielski na polskiej scenie dziennikarskiej obecny jest od lat. Wyjątkowo głośno zrobiło się o nim jednak za sprawą kontrowersyjnego filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" oraz stanowiącej jego kontynuację "Zabawy w chowanego". Wiele osób, które jeszcze rok temu obejrzały pierwszy z wymienionych filmów, z pewnością pamięta dziennikarza jako dość pokaźnego mężczyznę z zarostem. Jak się jednak okazuje - Sekielski zmienił się nie do poznania!

Dieta i treningi zrobiły swoje

Znany dziennikarz od wielu lat zmagał się z otyłością. Kilka razy próbował ją zwalczyć, na jakiś czas gubiąc nadmiar kilogramów, jednak po czasie pojawiał się efekt jo-jo a waga powracała. Rok temu Sekielski postanowił jednak na dobre zmienić swoje życie i podjąć niezwykle ważną decyzję.

Dotyczyła ona... operacji zmniejszenia żołądka, którą dziennikarz przeszedł 6 sierpnia 2019 roku. Jak sam wspomina - był to dzień, który na zawsze zmienił jego życie. Dzięki pomniejszeniu narządu o 4/5 objętości oraz regularnej diecie i treningom, Sekielskiemu udało się zrzucić aż... 70 kilogramów! Jest to naprawdę niesamowity wynik, który pozwolił mu zmienić swój wygląd nie do poznania. Jak jednak zapowiada dziennikarz - nie jest to wcale koniec jego zmagań i wciąż będzie robił wszystko, by pozostać jak najzdrowszym.

Wydawałoby się, że swoją metamorfozą Sekielski pokazał, że nic nie jest niemożliwe. Postanowił jednak wystosować do fanów niezwykle ważny apel dotyczący... osób z otyłością. Jak mówi - chciałby, by społeczeństwo zaczęło wreszcie myśleć o osobach z nadwagą jako o zwykłych ludziach.

fot. Instagram
fot. Instagram

"Otyłość jest chorobą, która może mieć tło psychiczne lub genetyczne. Przyczyny są rozmaite. Stygmatyzowanie chorych wcale im nie pomaga w walce o swoje życie. Jest wręcz przeciwnie. Te osoby się zamykają, uciekają przed kontaktem z innymi, wizytami na siłowniach czy klubach fitness. Wstydzą się z powodu społecznego piętna otyłości"- pisze Sekielski pod jednym ze swoich zdjęć na Instagramie.

Fotografia przedstawiająca Sekielskiego po metamorfozie naprawdę robi wrażenie! W niczym nie przypomina już dawnego siebie. Niezwykle ważne są również jego słowa, które wiele mogą zmienić w umysłach jego fanów.

Zobacz także: Katarzyna Cichopek zdradza nieznane dotychczas sekrety związane z serialem “M jak Miłość”. Kontrakt zabrania jej wykonywać różnych rzeczy

Może cię zainteresować: Zdjęcie opublikowane przez Agnieszkę Kaczorowską wywołało prawdziwą burzę w sieci. O co chodzi? Fani snują przeróżne domysły i spekulacje

Pisaliśmy również o: Jasnowidz Jackowski radzi, w jaki sposób w 2021 roku zatrzymać przy sobie jak najwięcej pieniędzy. Jego wizje nie napawają optymizmem