Firma Eldro Budowa z Gdańska rozpoczęła prace w dziewięciu lokalizacjach w mieście, które potrwają do końca listopada.

Inwestycja ma kosztować około 281 tysięcy złotych.

Co zostanie zrobione i gdzie?

Prace obejmą dziewięć miejsc w Gdańsku, głównie skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Na ul. Obrońców Wybrzeża zostanie zamontowany dodatkowy sygnalizator tzw. migający ludzik, który będzie informował kierowców o zielonym świetle dla pieszych.

W okolicach skrzyżowania ulic Dragana/Chałubińskiego i al. Sikorskiego będą nowe sygnalizatory dla rowerzystów i pieszych, które będą ostrzegać przed nadjeżdżającym tramwajem. Zostaną też zlikwidowane przyciski na zielone światło.

Na ul. Piecewskiej zaplanowano utworzenie buspasu w kierunku ul. Jaśkowa Dolina, a na skrzyżowaniu Grunwaldzka - Wojska Polskiego zamontowane będą dodatkowe sygnalizatory przed torami tramwajowymi.

fot. trojmiasto.pl

Na węźle Groddecka i Armii Krajowej zlikwidowane zostaną dwa pasy do skrętu w ul. 3 Maja, na ul. Hallera obok przystanku zamontowane zostaną sygnalizatory ostrzegawcze przed tramwajem.

Na ul. Pomorskiej wymienione zostaną sygnalizatory dla rowerzystów, a zamontowane nowe ostrzegające na torach.

Montaż nowych świateł odbędzie się też na skrzyżowaniu ul. Żołnierzy Wyklętych i Srebrniki oraz Bulońska - Budapesztańska/Powstania Listopadowego.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: o tą inwestycję prosili mieszkańcy i kierowcy. Dzisiaj ruszyła budowa dodatkowego pasa na popularnym skrzyżowaniu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: powstał nowy punkt testowy w kierunku SARS-CoV-2. Uaktualniono listę takich placówek w województwie pomorskim

O tym się mówi: Gdańsk: poszczególne dzielnice inwestują w swoje otoczenie. Co zmieni się w mieście w najbliższym czasie