Dobre wiadomości dla polskich seniorów! Już wkrótce będzie można spodziewać się dodatkowych pieniędzy w budżetach domowych. Ta nowość jest zapowiadana przez rząd już od ponad roku. O co chodzi?

Oczywiście o tzw. czternastą emeryturę! W tym roku emeryci i renciści doczekali się wiosną wypłaty tzw. trzynastki, a kolejne świadczenie tego typu ma wejść w życie już w listopadzie 2021 roku, czyli dokładnie za rok!

Jak będzie ono jednak wyglądać i na jakich zasadach zostanie przyznane? Trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do trzynastki, którą otrzymuje automatycznie każdy senior w Polsce czternasta emerytura nie trafi do wszystkich. Jej zadaniem ma być wyrównywanie świadczeń najbiedniejszych osób starszych.

Seniorzy już w przyszłym roku mogą spodziewać się kolejnego i zupełnie nowego świadczenia. Do emerytów w Polsce trafią spore pieniądze. Ile dostaną

Zapowiedź czternastej emerytury dał w rozmowie z „Super Expressem” wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, który przekonuje, że za rok o tej samej porze seniorzy w Polsce otrzymają 1250 złotych ekstra świadczenia.

Warto jednak pamiętać, że nie trafi ono do wszystkich, a ci, którzy nie dostaną nie otrzymają dokładnie tyle samo. Dlaczego? Ponieważ w przypadku czternastej emerytury obowiązuje zasada „złotówka za złotówkę”.

Całą – czyli 1250 złotych brutto – dodatkową emeryturę otrzymają osoby starsze, których świadczenie miesięcznie nie przekracza 2900 złotych brutto. Jeśli natomiast jest wyższa, będzie odpowiednio zmniejszone tak, aby uzyskać sumę około 4200 złotych brutto.

„Rząd zatwierdził czternastkę, projekt ustawy w tej sprawie został skierowany do prac Sejmu i mam nadzieję, że już na początku 2021 roku zajmiemy się ustawą na którą czekają miliony seniorów” – wyjaśnia wiceminister w rozmowie z „SE”, dodając, że ma nadzieję, iż partie opozycyjne poprą ten pomysł, który ma pomóc seniorom szczególnie w okresie pandemii.

fot. "Super Express"

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KRET W BARDZO CIĘŻKIM STANIE ZDROWIA? SENSACYJNE DONIESIENIA O ZNANYM PREZENTERZE POGODY. GWIAZDOR TELEWIZJI MIAŁ BYĆ KROK OD NAJGORSZEGO

Przypomnij sobie: JAKIE BĘDZIE BOŻE NARODZENIE 2020? ILE POLACY PLANUJĄ WYDAĆ NA ORGANIZACJĘ ŚWIĄT I PREZENTY? EKONOMIŚCI ROZWIEWAJĄ WĄTPLIWOŚCI. SPORE ZASKOCZENIE

Portal "Życie" pisał również: ZATRWAŻAJĄCA SYTUACJA W JEDNEJ Z POLSKICH RODZIN. NASTOLATKA ŹLE SIĘ CZUŁA. POMOC NIE NADESZŁA PRZEZ DWA DNI, MIMO BŁAGAŃ RODZICÓW DZIEWCZYNY