Nie da się ukryć, że Leon Niemczyk był aktorem wybitnym, a jednocześnie niezwykle wesołym i skorym do żartów człowiekiem, ale wiele faktów w swoim życiu mocno przeinaczał! Dopiero po jego śmierci wyszło na jaw, że Niemczyk nie utrzymywał kontaktu ze jedną córką i starszym bratem, którego się nawet wyrzekł. Często zdarzało mu się kłamać w wywiadach, szczególnie w kwestii liczby żon.

Co ciekawe, choć aktor był skłonny do rozprawiania o swoich miłosnych historiach i licznych romansach to wyjątkowo rzadko podejmował temat pieniędzy. Tego strzegł, jak oka w głowie, a jak sam utrzymywał do ruiny doprowadziły go żony i kochanki, które nie były z nim dla niego, ale dla jego majątku, co wychodziło dopiero po czasie.

Zdumiewająca prawda o życiu uwielbianego przez miliony Polaków aktora wyszła na jaw po wielu latach! Leon Niemczyk skrywał wiele tajemnic i nie był bogaczem

Aktor nie ukrywał tego, że z każdej relacji wychodził tylko z jedną walizką, a choć pracował bez wytchnienia przez całe dekady, ale niczego się nie dorobił, nie miał żadnego majątku!

„"Mieszkam w domu kwaterunkowym, nie mam willi z basenem, o którą mnie posądzają, nie śpię na pieniądzach, jak się niektórym zdaje" – mówił, cytowany przez Pomponik.

W rodzinnej Łodzi przez lata pojawiały się plotki, że jest istnym bogaczem i ma masę pieniędzy. Nie chciał jednak komentować tych doniesień.

Aktor zmarł w osamotnieniu w swoim mieszkaniu 29 listopada 2006 roku, kilka dni przed 83. urodzinami. Jego grób znajduje się na Starym Cmentarzu w Łodzi.

fot. Youtube @Poznać kino

Jak informował portal "Życie": POLACY MUSZĄ UWAŻAĆ NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH. RZĄD PRZYJĄŁ NOWY PROJEKT ZMIAN W PRAWIE DROGOWYM. JEST POWAŻNY ZAKAZ DLA KORZYSTAJĄCYCH Z PASÓW

Przypomnij sobie: JEST DECYZJA O ZNIESIENIU ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ. OGROMNA RZESZA POLAKÓW CZEKA NA PODJĘCIE DZIAŁAŃ. SZYKUJE SIĘ SPORE NIEZADOWOLENIE OBYWATELI

Portal "Życie" pisał również: POJAWIŁY SIĘ MASOWE KONTROLE W MILIONACH DOMÓW W CAŁEJ POLSCE. KONTROLERZY MOGĄ ZAPUKAĆ DO NASZYCH DRZWI W KAŻDEJ CHWILI. KARA JEST NAPRAWDĘ WYSOKA